Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rzeszów bez zespołu w II lidze kobiet

Rzeszów bez zespołu w II lidze kobiet

fot. archiwum

W nowym sezonie w II lidze kobiet miały występować dwie drużyny z Rzeszowa, jednak nie wystąpi żadna. Developres V LO zamienił rozgrywki seniorskie na Młodą Ligę. Natomiast AZS UR Rzeszów nie zebrał budżetu na występ w tej klasie rozgrywkowej.

Poprzedni sezon dla rzeszowskich drużyn obfitował w sukcesy, zespół Developresu Rzeszów awansował do Orlen Ligi, rezerwy utrzymały się w II lidze, a do tej klasy rozgrywkowej udało się wywalczyć awans AZS-owi UR Rzeszów. – Personalnie dalibyśmy radę, myślę na 6., może 7. miejsce w II lidze. Niestety jednak nie udało nam się zebrać pieniędzy na grę. Pukaliśmy w wiele miejsc i nic z tego – przyznał Tadeusz Olszowy, trener AZS-u UR Rzeszów. – Chciałem połączyć siły z innym klubem. Miałem wyliczenia ile to kosztuje, przedstawiłem to, ale nikt ostatecznie nie podjął tematu. Oni również nie byli w stanie tego uciągnąć. Nie wiadomo czy ta sytuacja nie będzie miała poważniejszych konsekwencji – zdradził trener Olszowy. Drużyna jest sfrustrowana, ponieważ wywalczyła awans, a w drugiej lidze zagrać nie może. – Jeśli w ogóle w przyszłym sezonie wystartujemy, to na pewno nie będziemy się wygłupiać i grać turniejów o awans – zakończył szkoleniowiec zespołu.

Po ogłoszeniu powstania żeńskiej Młodej Ligi, Developres wycofał zespół z rozgrywek II ligi. – Był pomysł, żeby do obecnego składu dokooptować kadetki i stworzyć dwie drużyny, ale zrezygnowaliśmy z niego. Kłopotliwe byłoby to logistycznie i byłby to dodatkowy koszt – wytłumaczył taką decyzję Rafał Mardoń, prezes KS-u Developres.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved