Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Fabio Rodriguez: Polska i Rosja to pretendenci do medali na ME

Fabio Rodriguez: Polska i Rosja to pretendenci do medali na ME

fot. archiwum

W środowy wieczór przed łańcucką publicznością zaprezentowały się reprezentacje juniorów z Polski i Brazylii. Oba zespoły przebywają w Krośnie na obozach przygotowawczych. Wczoraj zawodnicy rozegrali kolejne spotkanie, tym razem w Nisku.

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski juniorów zaplanował na Podkarpaciu pięć sparingów. Pierwszy z nich został rozegrany w Łańcucie, kolejny w Nisku, a już dzisiaj juniorzy zaprezentują się w Krośnie. Po dwóch tygodniach treningów zawodnicy będą mieli cztery dni na odpoczynek, po czym znów spotkają się w Krośnie. Kolejne sparingi młodzi siatkarze rozegrają z reprezentacją Bułgarii w Jaśle i Krośnie, już 28 i 29 lipca.

W Łańcucie Caraninhos pokazali dobrą grę. – Byliśmy zadowoleni z naszej gry, jednak nie udało nam się przypieczętować zwycięstwa – komentuje pierwszy sparing kapitan Brazylijczyków, Fabio Rodriguez. Środowe widowisko zgromadziło na hali łańcuckiego MOSiR-u wielu sympatyków siatkówki z regionu. – Publiczność w Łańcucie była niesamowita, a samo spotkanie bardzo dobre. Wiem, że po obejrzeniu tego spotkania wszyscy kibice wrócili do domów zadowoleni – kontynuuje Rodriguez.

Podopieczni trenera Carvalho od samego początku spotkania prezentowali wysoki poziom w ataku. Co chwila piłkę w boisku umieszczali Rodriguez i Manaloz. Nieco słabiej drużyna z Ameryki Południowej radziła sobie w przyjęciu. – W tym spotkaniu pokazaliśmy dobrą grę w ataku, natomiast dużo gorzej wypadło przyjęcie. W końcówce spotkania nie kontrolowaliśmy gry i w efekcie w pierwszym spotkaniu wygrali gospodarze – ocenił krótko kapitan Brazylijczyków.
Polacy to bardzo dobra drużyna. Kapitan reprezentacji juniorów, to bardzo dobry zawodnik. Myślę, że wraz z Rosjanami jesteście pretendentami do medalu na zbliżających się mistrzostwach Europy – ocenił szansę Polaków na zbliżającym się europejskim czempionacie Rodriguez.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved