Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-17: Młode Polki z pewnym awansem

MŚ U-17: Młode Polki z pewnym awansem

fot. archiwum

Martyna Kłoda i Monika Warczygłowa rozpoczęły zmagania w mistrzostwach świata U-17 od porażki. W kolejnych meczach Polki spisywały się znacznie lepiej, pokonując wyżej rozstawione rywalki. Na zakończenie zmagań grupowych wygrały z Meksykankami.

Młode Polski z dużym animuszem przystąpiły do spotkania z duetem ze Stanów Zjednoczonych, na początku toczyła z nieco wyżej notowanym rywalem zaciętą walkę, ale to przeciwniczki wypracowały sobie kilka punktów przewagi. W kolejnym secie  słabiej dysponowane Polki nie były już w stanie przeciwstawić się rywalkom.

Kłoda/Warczygłowa POL [20] -Dennis/Hallgren USA [17] 0:2
(17:21, 10:21)

W drugim swoim meczu biało-czerwone pokazały się już ze zdecydowanie lepszej strony, chociaż rywal był bardziej wymagający. Obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, nie brakowało znakomitych akcji, ale były także i błędy własne. Kłoda i Warczygłowa wykazały się jednak zimną krwią i wykorzystały błędy rywalek, a także same popisały się dobrymi akcjami i mogły cieszyć się z wygranej.Kłoda/Warczygłowa POL [20] – Zajonczkowskaja/Smirnowa RUS [8] 2:0
(21:18, 21:16)

Na zakończenie dnia młode Polki zmierzyły się z najwyżej rozstawioną w grupie nowozelandzką parą, Coughlan/Johnston. Rywalki nie potrafiły jednak nawiązać wyrównanej walki z młodymi siatkarkami znad Wisły. Znalazło to odzwierciedlenie w wyniku. Biało-czerwone pewnie zwyciężył, dwukrotnie do 15.

Kloda/Warczygłowa POL [20] – Coughlan/Johnston NZL [5] 2:0
(21:15, 21:15)

Ostatni grupowy mecz młode zawodniczki zagrały z gospodyniami. Kłoda i Warczygłowa tylko momentami napotykały zacięty opór ze strony rywalek. Biało-czerwone pewnie awansowały do dalszej fazy turnieju.

Garcia/Luna MEX [14]  – Kłoda/Warczygłowa POL [21] 0:2
(17-21, 12-21)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved