Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Piacenzy zagra brazylijski libero

W Piacenzy zagra brazylijski libero

fot. archiwum

Włoskie media donosiły, iż umowę z Coprą Elior Piacenza podpisał młody i przyszłościowy libero reprezentacji Brazylii Felipe Silva. Okazało się, że w tej drużynie faktycznie grał będzie libero z Kraju Kawy, jednak będzie to dużo głośniejsze nazwisko.

Z trzecim zespołem ubiegłego sezonu kontrakt podpisał bowiem nie drugi libero kadry Brazylii, a jej podstawowy zawodnik – Mario Pedreira Junior. Tym samym Mario stał się siódmym nowym siatkarzem Copry, który dołączył do ekipy przed nowym sezonem. Oprócz Brazylijczyka z klubem związał się: Valerio Vermiglio, Miguel Rodrigues, Thijs Ter Horst, Aimone Alletti, Jacopo Massari i Robert Page, a na celowniku klubu z Emilii-Romanii jest jeszcze Ivan Miljković. Mario Pedreira o miejsce w podstawowym składzie będzie walczył z doświadczonym Davide Marrą, który przedłużył umowę z klubem i zagra w koszulce Copry swój piąty sezon w karierze. – Możliwość gry w Piacenzy w najbliższym sezonie jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Copra zawsze była w czołówce drużyn we Włoszech, a patrząc na obecny skład, w jakim przyjdzie nam grać, jestem przekonany, że to zostanie podtrzymane – uznał zawodnik.

Swoje pierwsze siatkarskie kroki Mario stawiał w Tijuca Tenis Clube, gdzie zaczął pobierać siatkarskie „nauki” w 1993 roku. Przez siedem lat gry w zespole z przedmieść Rio de Janeiro talent zawodnika rozwinął się na tyle mocno, iż w 2000 roku zadebiutował w seniorskiej siatkówce w klubie America Rio de Janeiro. W kolejnych latach Mario grał w kilku innych brazylijskich klubach, jak Blumenau czy Ulbra/Canoas, ale największe sukcesy święcił, przywdziewając trykot Cimedu Florianopolis w latach 2007-2010. Z tym klubem Mario zdobył trzy mistrzostwa kraju z rzędu i po tej fali tytułów stał się także jednym z najpoważniejszych kandydatów do zostania następcą legendarnego libero Sergio. W sezonach 2010-2012 Mario reprezentował barwy Gremio, natomiast w latach 2012-2014 grał w Rio de Janeiro w klubie RJX. W pierwszym sezonie w tej drużynie libero sięgnął po swój czwarty tytuł mistrza kraju, lecz w drugim nie było już tak kolorowo. Ze względu na kłopoty finansowe z RJ Volei „uciekali” kolejni zawodnicy: Mauricio Silva, Leandro Vissotto czy Bruno Rezende. Osłabiony i będący nad przepaścią klub ze stolicy karnawału dotrwał do końca rozgrywek, ale w nowym sezonie nie wystartuje.

Występy w kadrze narodowej Mario rozpoczął w 2009 roku jako zmiennik Sergio Santosa. Już na początku reprezentacyjnej przygody libero został ozłocony – Brazylia wygrała w Belgradzie Ligę Światową. W kolejnym sezonie na szyi Mario zawisły dwa kolejne złote medale – Ligi Światowej (Cordoba) oraz mistrzostw świata (Włochy). W 2011 roku Mario zdobył jeszcze srebrny medal World League, natomiast kolejny worek krążków trafił w jego ręce w 2013 roku – srebro „Światówki”, złoty medal mistrzostw Ameryki Południowej i złoto Pucharu Wielkich Mistrzów.źródło: copraelior.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved