Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Banecki: Zaczynamy od początku

Maciej Banecki: Zaczynamy od początku

fot. archiwum

Maciej Banecki objął zespół Avii Świdnik i nie boi się pracy z młodymi siatkarzami. - Przychodzą do nas ambitni zawodnicy, którzy poprzez grę w naszym zespole będą chcieli się wypromować. Najważniejsze zadanie to zgranie drużyny - przyznał Banecki.

Ostatnio Maciej Banecki trenował żeńskie zespoły: Stal Mielec i BKS Bielsko-Biała. – Wydaje mi się, że powinno być łatwiej, mówią, że kobieta zmienną jest… Z mężczyznami pracowałem na poziomie juniorów i juniorów starszych: w Mielcu, Muszynie i Poznaniu. Mam więc doświadczenie w pracy z siatkarzami – przypomniał szkoleniowiec.

Zespół Avii Świdnik w porównaniu z poprzednim sezonem przeszedł wielką przebudowę. Ze starego składu zostało zaledwie dwóch zawodników – Bartłomiej Misztal i Daniel Szaniawski. Mogło to być spowodowane tym, że klub rozwiązał umowy z siatkarzami pod koniec marca. W tym momencie w Świdniku powiało młodością. – Niektórzy są zdania, aby budować drużynę w oparciu o doświadczonych graczy. Jest to rozwiązanie. Avia jednak postawiła na młodość, to duże wyzwanie, ale jesteśmy pełni optymizmu. Przychodzą do nas ambitni zawodnicy, którzy poprzez grę w naszym zespole będą chcieli się wypromować. Najważniejsze zadanie to zgranie drużyny. Jesteśmy ciekawi, co wyjdzie z tej przebudowy, więc nadrzędnym celem będzie utrzymanie w I lidze. Czasami za dużo indywidualności może przeszkodzić w drodze do osiągnięcia celu. Jesteśmy nastawieni pozytywnie do przyszłości – wyjaśnił Banecki. Ostatnio do zespołu dołączyli Dawid Konieczny oraz Mateusz Woźniak, jednak skład jeszcze nie jest zamknięty. – Negocjujemy również ze środkowym, wychowankiem Norwidu Częstochowa Adamem Woźnicą. Jest to zawodnik uniwersalny, potrafiący grać na przyjęciu. Zobaczmy, czy będzie u nas występował – dodał szkoleniowiec.

Zawodnicy rozpoczną treningi na początku sierpnia. – Przygotowywać będziemy się w Świdniku. Drużyna ma się zjawić prawie w komplecie. Jedynie kilku graczy przybędzie z lekkim opóźnieniem. Oprócz drobnych sparingów rozegramy dwa turnieje: na Białorusi, w Brześciu oraz tradycyjny memoriał tragicznie zmarłych siatkarzy naszego klubu, na tydzień przed inauguracją nowego sezonu – zakończył Banecki.źródło: dziennikwschodni.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved