Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Legia podpisała umowę z sekcją siatkówki

Legia podpisała umowę z sekcją siatkówki

fot. archiwum

W piątek Legia Warszawa podpisała umowę z Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym "Wojskowi" Warszawa dotyczącą dołączenia do sekcji sportowych zrzeszonych wokół warszawskiego klubu drużyny siatkarskiej.

Na podstawie zawartego porozumienia zespół siatkarzy będzie rozgrywał swoje mecze pod nazwą MKS MDK Legia Warszawa, a na koszulkach sekcji pojawi się herb warszawskiego klubu. Sekcja rozpocznie ligową walkę od II ligi, czyli trzeciego poziomu rozgrywek. – W kolejnych sezonach my jako Legia będziemy osobnym klubem seniorskim, ale z młodzieżą będziemy pracować wspólnie z MKS-em MDK. Z tego klubu pochodzi większość naszych zawodników i z nimi podpisaliśmy umowę w zakresie szkolenia młodzieży – mówi Prezes Zarządu sekcji Karolina Szewczyk.

– To ciąg dalszy naszej inicjatywy, polegającej na wspieraniu sekcji, które historycznie działały w ramach wielkiej rodziny Legii Warszawa. Bardzo nam zależy, aby do rocznicy 100-lecia istnienia Klubu było ich jak najwięcej. Chcemy wspierać te sekcje, które wykazują się inicjatywą i mają w swoich kadrach ambitnych, zdeterminowanych ludzi, którzy chcą osiągnąć sukces. Będziemy wspierać sekcję siatkarską na zasadach podobnych do tych, jakie obowiązują w przypadku pozostałych sekcji – będziemy użyczali siatkarzom sprzęt sportowy, mogą liczyć na naszą pomoc przy wyjazdach na mecze, będziemy starali się także promować tę sekcję w mediach. Sekcja ma prawo do użytkowania barw i herbu Legii Warszawa do swojej działalności w ramach umowy współpracy podobnie jak inne sekcje jakie podpisały z nami umowy – podkreśla Jakub Szumielewicz, Członek Zarządu i Dyrektor Wykonawczy Legii Warszawa.

Jakie są cele sekcji siatkówki na najbliższy sezon? – W pierwszym sezonie chcielibyśmy zająć pewne miejsce w środku tabeli, jeśli uda się nam zajść wyżej, będzie to duży sukces. W późniejszym czasie będziemy się bić o awans do wyższej klasy rozgrywkowej – mówi Michał Trybusz, Wiceprezes Zarządu sekcji siatkówki. Legia planuje także występ w Memoriale Zdzisława Ambroziaka. – To turniej, w którym biorą udział drużyny z PlusLigi, nasz udział w nim byłby świetną okazją do ogrania naszych młodych zawodników, którzy dopiero wchodzą w siatkarski świat – tłumaczy Trybusz. Trenerem siatkarskiej Legii będzie Michał Rybak, a trzon sekcji stanowią zawodnicy, którzy zdobyli mistrzostwo Polski kadetów.Legia to jeden z najbardziej utytułowanych klubów siatkarskich w Polsce, utworzony w 1947 r. jako sekcja siatkarska klubu CWKS Legia Warszawa. Osiem razy sięgał po tytuł Mistrza Polski, pięć razy zdobywał Puchar Polski. Ostatni raz siatkarze Legii występowali na parkiecie w 2010 roku, potem ze względów finansowych i braku możliwości rozwoju wycofali się z rozgrywek.

źródło: legia.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved