Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Raphael: Z dnia na dzień jesteśmy coraz mocniejsi

Raphael: Z dnia na dzień jesteśmy coraz mocniejsi

fot. archiwum

Final Six Ligi Światowej rozpocznie się już za sześć dni. We Florencji zabraknie reprezentacji Polski, która przegrała walkę o miejsce w finałach z Brazylijczykami, którzy celują w dziesiąte zwycięstwo w tym turnieju. - Wierzymy we własne umiejętności - mówił Raphael.

W finałowej rywalizacji o złoty medal Ligi Światowej pięć z sześciu miejsc jest już obsadzonych. Z grupy A do Florencji udadzą się gospodarze, Włosi oraz zespoły narodowe Iranu i Brazylii. Z grupy B do najlepszej szóstki zakwalifikowali się Rosjanie i Amerykanie, a ostatnie wolne miejsce czeka na zwycięzcę turnieju Final Four drugiej dywizji, który rozgrywany jest w Australii. Znany jest już podział na grupy podczas rozgrywek w Italii. W grupie H zmierzą się ze sobą Włosi, Amerykanie i zwycięzca turnieju w Australii, natomiast w grupie I naprzeciw siebie staną Brazylijczycy, Irańczycy i Rosjanie. Według wielu osób to w grupie I znalazły się mocniejsze ekipy. – Musimy być gotowi na każdego przeciwnika – przyznał rozgrywający Canarinhos, Raphael. – Mamy dwóch bardzo silnych rywali. Z drużyną rosyjską znamy się dobrze z innych imprez, natomiast z Irańczykami graliśmy nie tak dawno w meczach grupowych. Reprezentacja Iranu to bardzo silna drużyna, która ma ogromny potencjał i chęć wdarcia się do ścisłej czołówki. Już w niedalekiej przyszłości to może im się udać. Te zespoły tylko potwierdzają, że Final Six we Florencji jest bardzo mocno obsadzonym turniejem i ciężko będzie o korzystny rezultat – dodał Brazylijczyk.

Włosi awans mieli zapewniony z racji bycia gospodarzem, Rosjanie wygrali grupę B, Iran zajął drugie miejsce w grupie A, natomiast Amerykanie wywalczyli kwalifikację w ostatniej kolejce w bezpośrednich pojedynkach z Serbami. Najdłużej ważyły się losy reprezentacji Brazylii, która w ostatniej kolejce nie mogła sobie pozwolić nawet na stratę jednego oczka, bo to oznaczałoby awans Polaków. Podopiecznym Bernardo Rezende ta sztuka się udała i aktualnie są chyba najszczęśliwszą z drużyn, która uczestniczyć będzie w Final Six. – Można powiedzieć, że rozgrywamy sześć finałów z rzędu. Pierwsze dwa już za nami – były to mecze z Włochami, które musieliśmy wygrać, by dać sobie szansę na walkę o medale. Te spotkania pokazały, jak mocnym jesteśmy zespołem, scementowały nas i służyły jako przygotowanie do kolejnych arcyważnych meczów. Cztery finały przed nami – mecze grupowe z Rosją i Iranem, a później, jeśli pokonamy te ekipy, półfinał i finał – opowiedział były gracz m.in. Trentino Volley.

Po zwycięskich meczach z Włochami ekipa z Kraju Kawy nie wróciła do Ameryki Południowej, lecz została na Półwyspie Apenińskim. Do najważniejszych spotkań World League Canarinhos przygotowują się w Modenie. – Trenujemy teraz w Modenie. To bardzo ważne, że zostaliśmy we Włoszech, bo tutaj możemy się w pełni skupić na naszych treningach i nie będzie czekała nas długa podróż. Najbliższe kilka dni będą decydowały o tym, jakie oblicze Brazylii zobaczymy we Florencji – skomentował Raphael.Styl, jaki od początku rozgrywek prezentował zespół z Ameryki Południowej, pozostawiał wiele do życzenia. Kibice Canarinhos, a także wszyscy fani siatkówki są przyzwyczajeni do dużo lepszej gry aktualnych mistrzów świata. Mimo słabego początku Brazylijczykom udało się podnieść z kolan, wygrać kilka spotkań i zdobywać cenne punkty, których liczba w ostatecznym rozrachunku okazała się wystarczająca do awansu. Czy kadrę Brazylii stać na historyczne, dziesiąte zwycięstwo w tych rozgrywkach? – Nikt z nas nie jest zadowolony tylko z tego, że tu jest. Oczywiście bardzo ważne było, żeby się tutaj dostać ze względu na punkty w rankingu, ale my nie chcemy na tym poprzestać. Brazylia z dnia na dzień jest coraz mocniejsza, robimy kolejne kroki do przodu i poprawiamy naszą grę. Jesteśmy coraz pewniejsi siebie i wierzymy we własne umiejętności – zakończył Raphael.

 

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved