Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rastislav Chudik wraca do europejskiej siatkówki

Rastislav Chudik wraca do europejskiej siatkówki

fot. archiwum

Były trener Mostostalu-Azoty Kędzierzyn-Koźle czy bydgoskiej Delecty - Rastislav Chudik, który ostatnie lata spędził, pracując z zespołami w Arabii Saudyjskiej i Katarze, wraca na Słowację. Doświadczony szkoleniowiec podpisał kontrakt z SPU Nitra.

Jak informują słowackie media, Rastislav Chudik z siódmym zespołem słowackiej ekstraligi związał się roczną umową. Kontrakt podpisano w dniu dzisiejszym. Dla szkoleniowca, który poza polską ekstraklasą pracował z zespołami w ligach czeskiej, słowackiej, a ostatnio w dość egzotycznych rozgrywkach Arabii Saudyjskiej i Kataru, będzie to powrót po latach. Ostatni raz w rodzimej lidze Słowak pracował w latach 1998-2003 w Żylinie. Chudik na swoim koncie jako szkoleniowiec ma m.in. cztery tytuły mistrza Słowacji czy też brąz mistrzostw Czech, zdobyty z Ostrojem Opava. Także ostatnie sezony były dość udane dla zespołów prowadzonych przez Słowaka. Jak zaznaczył trener, temat współpracy z klubem z Nitry pojawiał się od jakiegoś czasu, a wstępne rozmowy prowadzone były jeszcze w trakcie trwania minionego już sezonu. – Z przedstawicielami klubu z Nitry byliśmy w stałym kontakcie. Już w ubiegłym roku kilkukrotnie spotykaliśmy się przy okazji różnego typu rozgrywek i to wracało. Chwilę się zastanawiałem nad przyjęciem propozycji, ale pomyślałem, że dlaczego by nie skorzystać z tej oferty. Tym bardziej, że to sympatyczne miasto, znam tutaj ludzi tworzących siatkówkę, a do tego kiedyś grał tutaj mój syn – o swojej decyzji mówił szkoleniowiec.

Dla trenera, który miał doświadczenie w walce o najwyższe cele, jak chociażby w przypadku gry o mistrzostwo kraju z Humenne, praca z siódmym zespołem minionego sezonu będzie sporym wyzwaniem. Rastislav Chudik jednak z optymizmem patrzy w przyszłość. – Lubię wyzwania i pracę z młodzieżą. Na pewno jest to coś innego niż w przypadku prowadzenia drużyny składającej się z doświadczonych zawodników – dodał szkoleniowiec. Jak przyznali przedstawiciele klubu z Nitry, Rastislav Chudik nie był jedynym kandydatem, a rywalizację o stanowisko trenera wygrał z trzema innymi szkoleniowcami. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się porozumieć z takim trenerem, jak Rastislav Chudik. To trener mający duże doświadczenie sportowe i życiowe i wierzymy, że to pomoże naszym młodym zawodnikom – przyznał menadżer zespołu z Nitry – Ľubomír Paška.

Aktualnie przed władzami klubu i szkoleniowcem etap domykania składu, przygotowania do sezonu zespół rozpocznie 4 sierpnia.źródło: inf. własna, nitra.sme.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved