Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Matej Kazijski zdecydował o swoim losie w reprezentacji Bułgarii

Matej Kazijski zdecydował o swoim losie w reprezentacji Bułgarii

fot. archiwum

Kiedy po niepowodzeniu w Lidze Światowej ze stanowiska zrezygnował trener Camillo Placi, włodarze bułgarskiej federacji powołali na to stanowisko Plamena Konstantinowa. Nowy szkoleniowiec przyznał, że priorytetem będzie obecność trzech graczy.

Mowa tutaj o Andreju Żekowie, Bojanie Jordanowie i największej gwieździe bułgarskiej siatkówki – Mateju Kazijskim. Ten ostatni z władzami federacji skłócony jest już od 2012 roku. Wielokrotnie podkreślał, że nie zagra w kadrze, dopóki nie nastąpią zmiany w Bułgarskim Związku Piłki Siatkowej (BVF). Utytułowany siatkarz twardo trzyma się podjętej wtedy decyzji i odmówił także Plamenowi Konstantinowowi. Oznacza to, że Mateja Kazijskiego nie zobaczymy na mistrzostwach świata w Polsce i podczas tegorocznego Memoriału  Huberta Wagnera, którego Bułgaria będzie uczestnikiem.

Kazijski w 2006 roku był członkiem zespołu, który zdobył brązowy medal MŚ w Japonii, wziął też udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie, a w 2009 roku zdobył brązowy medal ME, które rozgrywane były w Turcji. W 2012 roku Matej Kazijski zrezygnował z gry w reprezentacji pomimo awansu na igrzyska olimpijskie w Londynie. Było to związane z zamieszaniem w Bułgarskim Związku Piłki Siatkowej, złym wykonywaniem swoich zobowiązań wobec zawodników i trenerów. Przypomnijmy, że w tym samym czasie ze stanowiska selekcjonera zrezygnował Radostin Stojczew.

źródło: bgvolleyball.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved