Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Maciej Bartodziejski: Mamy młody ciekawy zespół i sporo do zrobienia

Maciej Bartodziejski: Mamy młody ciekawy zespół i sporo do zrobienia

fot. Mariusz Pałczyński / MPAimages.com

- ŁKS nie będzie stawiany w roli faworyta, ale nie jest też na straconej pozycji. Będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce. Nie powiem, że od razu idziemy po awans, bo o to będzie trudno - mówi Maciej Bartodziejski, nowy trener I-ligowego ŁKS-u Łódź.

Siatkarki ŁKS-u w minionym sezonie awansowały do I ligi, co jest ogromnym sukcesem sekcji. W nowym sezonie zespołem pokieruje Maciej Bartodziejski, dla którego będzie to debiut jako trenera żeńskiej drużyny siatkówki. Bartodziejski nie jest anonimową postacią w regionie, jeśli chodzi o siatkówkę. Podczas swojej kariery sportowej występował m.in. w Siatkarzu Wieluń, a największe sukcesy odnosił w Skrze Bełchatów. Po zakończeniu swojej przygody na boisku zdecydował się na karierę trenerską. W latach 2009-2013 został asystentem Jacka Nawrockiego w Skrze, a od nowego sezonu będzie trenował siatkarki ŁKS. Czy nie przeraża go specyfika pracy z kobietami? – Wiele osób pracuje z kobietami i jakoś sobie radzą. Podobno jest to do udźwignięcia – śmieje się Bartodziejski. – A mówiąc poważnie, to dostałem ofertę z ŁKS-u, rozważyłem ją i wydaje mi się, że to dla mnie akurat teraz najlepsza opcja. Mamy młody ciekawy zespół i sporo do zrobienia.

ŁKS po sezonie dokonał kilku zmian w składzie. Po odejściu Gabrieli Borawskiej i Alicji Markiewicz nowymi zawodniczkami zostały Małgorzata Ślęzak, Izabella Szyjka oraz Joanna Sałyga. Liderkami ŁKS-u wciąż pozostają Katarzyna Jaszewska i Agnieszka Wołoszyn, a więc łódzki klub ponownie będzie mieszanką doświadczenia z młodością. – Zatrudniliśmy trzy nowe dziewczyny, a o kolejnych wzmocnieniach jeszcze nic mi na razie nie wiadomo – mówi Bartodziejski.

Siatkarki ŁKS-u stoją przed dużym wyzwaniem, bowiem zagrają w swoim pierwszym sezonie w I lidze po awansie, a wiadomo, że często łatwiej jest awansować niż pozostać na wyższym szczeblu rozgrywkowym. – Oprócz nas awansowało także kilka innych drużyn, dlatego nie jesteśmy skazani od razu na porażkę – mówi Bartodziejski. – Wiadomo, że ŁKS nie będzie stawiany w roli faworyta, ale nie jest też na straconej pozycji. Będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce. Nie powiem, że od razu idziemy po awans, bo o to będzie trudno.Przygotowania do nowego sezonu ełkaesianki rozpoczną 28 lipca i przez tydzień będą trenowały w Łodzi. – Następnie wyjedziemy na 10 dni do Czarnego Dunajca. Planujemy też zorganizować jakiś obóz na początku września, a potem przygotowywać się do ligi już na własnych obiektach w Łodzi – kończy nowy trener siatkarek ŁKS-u.

Więcej w serwisie lodz.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved