Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski: Być może trzeba zrobić krok w tył

Piotr Makowski: Być może trzeba zrobić krok w tył

fot. Mariusz Federowicz

- Być może trzeba zrobić krok w tył, by w końcu zrobić też krok do przodu. To nie jest prosta sprawa. Mamy "dziurę" między złotkami a następnymi pokoleniami - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Piotr Makowski.

Dwie ostatnie porażki z Niemkami spowodowały, że biało-czerwone nie mają już szans na awans do finałowej rozgrywki w Lidze Europejskiej. Obecnie podopieczne trenera Makowskiego mają bowiem już sześć punktów straty do zachodnich sąsiadek i gorszy bilans setów. Z czterech pojedynków z tym przeciwnikiem zdołały wygrać tylko jeden. – Mieliśmy troszeczkę inny cykl przygotowań. My przygotowywaliśmy się do eliminacji mistrzostw Europy, praktycznie z marszu po lidze weszliśmy w Ligę Europejską, jesteśmy w podróży od pięciu tygodni – skomentował Piotr Makowski.

Teraz przed reprezentacją Polski walka w drugiej dywizji World Grand Prix, które będzie dla niej docelową imprezą w tym roku, bowiem na mistrzostwach świata nie zagra. Jeśli podopieczne trenera Makowskiego z dobrej strony pokażą się w turnieju finałowym, który odbędzie się w Koszalinie, będą miały okazję zmierzyć się z najsilniejszymi ekipami świata. – Jeśli byłaby okazja zagrać z lepszymi zespołami, innymi w sensie stylu gry, to na pewno byłoby to interesujące. Ale tak naprawdę zaczynamy coś od nowa – podkreślił Makowski. – Projekt jest długofalowy, skierowany do młodych zawodniczek, które będą zmienniczkami popularnych złotek. Ale głównym celem każdego trenera i zawodnika oczywiście jest awans czy to na mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata, czy igrzyska olimpijskie – dodał.

Trzeba pamiętać, iż żeńska reprezentacja przechodzi obecnie gruntowną przebudowę, co automatycznie wiąże się z nieco niższym poziomem gry. Jednak kiedyś taki proces musiał nastąpić. – Być może trzeba zrobić krok w tył, by w końcu zrobić też krok do przodu. To nie jest prosta sprawa. Mamy „dziurę” między złotkami a następnymi pokoleniami. Patrząc na to, w jakim składzie teraz jesteśmy, trzeba zauważyć, że jest tu wiele dziewczyn, które nie mają miejsca w podstawowych składach swoich zespołów klubowych – zakończył Makowski.źródło: Dziennik, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved