Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: W Nowym Sadzie triumfują Rosjanie

CEV Masters: W Nowym Sadzie triumfują Rosjanie

fot. archiwum

Rosyjska para Prokopiew/Gonczarow okazała się najlepsza w turnieju z serii CEV Masters rozgrywanym w Nowym Sadzie. Rosjanie pokonali w finale austriacki duet Huber/Seidl 2:1. W meczu o trzecie miejsce Silva Reis i Fabricio okazali się lepsi od Dollingler/Wickler.

To właśnie austriacka para w drodze do finału wyeliminowała Macieja Kosiaka i Macieja Rudola. W drugim wczorajszym meczu rozprawiła się z tureckim duetem Giginoglu/Sekerci i tym samym stanęła przed szansą poprawy swojego najlepszego wyniku z turnieju w Nowym Sadzie, czyli czwartego miejsca. – Musieliśmy walczyć do końca i jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zakwalifikować do półfinałów. Wiemy, że jest tutaj sporo silnych drużyn i że będzie ciężko, ale naszym celem jest awans do finału i wygranie całego turnieju – powiedział po wczorajszych meczach Alexander Huber. Siatkarzom znad Dunaju plan udało się wykonać połowicznie. W półfinale owszem, rozprawili się z Portugalczykami Silva Reis/Fabricio w trzech setach, ale w finale nie dali już rady Siergiejowi Prokopiewowi i Grigorijowi Gonczarowowi.

Rosjanie też w półfinale musieli rozegrać aż trzy sety, by rozstrzygnąć wynik spotkania. O ile pierwszy wygrali w miarę pewnie do 26, o tyle w drugiej partii jej losy rozstrzygnęły się dopiero po grze na przewagi. I tutaj w końcówce minimalnie lepsi okazali się Niemcy. Emocji nie brakowało też w tie-breaku, ale tym razem o dwa punkty lepsi okazali się Rosjanie. Żeby tradycji stało się zadość, finał także trwał trzy sety. Rosjanie po wygraniu do 19 pierwszej partii w drugiej w końcowe musieli uznać wyższość rywala. Ale już w tie-breaku przewaga Prokopiewa i Gonczarowa była zdecydowana i oni też rozstrzygnęli finałowe spotkanie na swoją korzyść. Walka o brąz z kolei rozegrała się wprawdzie w dwóch, ale zaciętych setach, z których zwycięsko wyszli Portugalczycy.

Wyniki półfinałów:
Dollinger A./Wickler GER [9] – Prokopiew/Gonczarow RUS [10] 1:2
(16:21, 23:21, 13:15)
Silva Reis/Fabricio POR [19] – Huber/Seidl AUT [1] 1:2
(21:12, 15:21, 12:15)

Mecz o 3. miejsce:
Silva Reis/Fabricio POR [19] – Dollinger A./Wickler GER [9] 2:0
(21:18, 25:23)Finał:
Huber/Seidl AUT [1] – Prokopiew/Gonczarow RUS [10] 1:2
(19:21, 21:18, 9:15)

 

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved