Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Polskie pary już poza turniejem w Nowym Sadzie

CEV Masters: Polskie pary już poza turniejem w Nowym Sadzie

Dwie porażki i koniec turnieju dla Polaków - tak przedstawia się sytuacja po pierwszej rundzie turnieju CEV Masters w Nowym Sadzie. Obie polskie pary - Wojtasik/Witczak i Kosiak/Rudol - przegrały swoje pojedynki i pożegnały się z zawodami.

Rywale wygrali dwie pierwsze akcje i duet Wojtasik/Witczak od początku spotkania musiał gonić wynik. Dość szybko kontra Wojtasika wyrównała po 4, natomiast blok Witczaka wyprowadził polską dwójkę na prowadzenie 6:5. Obie pary walczyły jednak o każdą piłkę do samego końca, a walka w obronie opłaciła się Francuzom, którzy po zaciętej kontrze znowu byli na czele (8:7), by niedługo później podwyższyć prowadzenie dobrym blokiem (10:8). Nadwyżka ta od razu stopniała, a wyrównujący punkt Polakom dali sami przeciwnicy, dotykając siatki. Po przerwie technicznej Francuzi wrócili na boisko mocno zmotywowani, wygrali trzy kontry i znowu wyraźnie prowadzili (14:10). O chwilę odpoczynku i rozmowy poprosili wtedy Polacy. Ponownie sami rywale mocno pomogli biało-czerwonym, popełniając błędy i tracąc nadwyżkę do jednego punktu (14:13). Choć nasza dwójka goniła przeciwników, to ci co rusz np. akcjami w bloku (18:15) utrzymywali prowadzenie do samego końca. Natomiast ostatni punkt sprezentował im już sam Wojtasik, atakując w aut

Kolejną odsłonę otworzyła wyrównana walka, i choć Polakom ciężko było wbić się w pole gry po stronie rywali, bowiem ci bronili bardzo dobre, to naszej dwójce udawało się lekko przeważać, a po aucie duetu francuskiego w ataku objąć dwupunktowe prowadzenie (7:5). Mimo to konsekwentna gra rywali pozwoliła im dość szybko przejąć inicjatywę i po kolejnych kontrach Francuzów o czas poprosili nasi reprezentanci, przegrywali wtedy bowiem 8:10. Po powrocie na boisko nadal trwała skuteczna gra pary przeciwnej, która prowadziła już 13:8. Polacy nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze grających rywali (15:9). Pojedyncze dobre akcje biało-czerwonych nie były w stanie zagrozić parze Krou/Rowlandson, bowiem przeplatane były błędami (10:17). Francuzi triumfowali w secie, jak i meczu, mimo że nasza dwójka zerwała się jeszcze w końcówce do walki (15:18, 18:20). Reprezentanci Francji tym samym wyeliminowali biało-czerwonych z turnieju w Nowym Sadzie.

Młodsza polska dwójka swój mecz rozpoczęła odważnie i skutecznie w obronie. Od początku Maciej Kosiak i Maciej Rudol przeważali, a po bloku tego drugiego prowadzili 5:2. Rozstawieni z „jedynką” Austriacy jak szybko stracili, tak szybko nadrobili wynik i wyrównali po 5. Rywale coraz pewniej poczynali sobie w ataku i po skutecznej kontrze prowadzili 8:7. Z kolei blok na Rudolu dał im dwupunktową nadwyżkę (10:8). Reprezentanci Polski nie pozwolili im przejąć inicjatywy całkowicie, trzymali się blisko rywali i po przerwie technicznej wyrównali stan seta na 11:11, a chwilę później po autowym zbiciu Austriaka przewodzili już 13:11. Od razu też przeciwnicy poprosili o przerwę, po niej Polacy stracili swój rytm gry i ich kolejne dwa błędy wyprowadziły austriacką dwójkę na prowadzenie 16:13. Austriacy włączyli wyższy bieg i praktycznie nie pozwolili już naszej dwójce dojść do głosu (18:13), wygrywając ostatecznie w partii do 15.

W pierwszych akcjach seta kolejnego, przy wyrównanej grze, to Polacy nadawali ton boiskowym wydarzeniom, ale przeciwnicy po kontrze objęli prowadzenie 4:3, a po autowym ataku biało-czerwonych i skutecznym bloku przeważali już wyraźnie (8:5). O przerwę poprosili wtedy Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Mimo to Austriacy kontynuowali skuteczną grę i budowę prowadzenia (11:6). Polska dwójka walczyła z całych sił, co przyniosło efekt, ale krótkotrwały, bowiem biało-czerwoni zbliżyli się do rywali na 11:13, by chwilę później przegrywać już 11:16. Słabą grę Polacy przeplatali dobrą, ale przewaga rywali utrzymała się już do samego końca i to oni triumfowali w całym spotkaniu. Maciej Kosiak i Maciej Rudol pożegnali się zatem z turniejem.