Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Chadała: Takich ofert się nie odrzuca

Michał Chadała: Takich ofert się nie odrzuca

fot. archiwum

- Bardzo się cieszę, że na mnie postawiono i ze swojej strony mogę powiedzieć, że będę robił wszystko, by pomóc w stworzeniu fajnej ekipy i by wszyscy byli zadowoleni z naszej pracy - mówi Michał Chadała, nowy II trener ZAKSY.

Łukasz Baliński: Ta zmiana to spora niespodzianka. Pewnie nie miał pan nawet czasu, żeby się nad tym dłużej zastanowić?

Michał Chadała: – Trzeba zacząć od tego, że Oskar Kaczmarczyk zrezygnował ze względów osobistych i dostałem propozycję od zarządu i trenera Sebastiana Świderskiego. Wiadomo, że takich ofert się nie odrzuca, tym bardziej że pracuję w klubie już kilka lat. Bardzo się cieszę, że na mnie postawiono i ze swojej strony mogę powiedzieć, że będę robił wszystko, by pomóc w stworzeniu fajnej ekipy i by wszyscy byli zadowoleni z naszej pracy.

To czego z pierwszym trenerem od siebie wzajemnie oczekujecie?Przede wszystkim obopólnego wsparcia. Do tego, jak w każdym sezonie, trzeba w zespole wytworzyć fajną atmosferę do współpracy i porozumienie na linii zawodnicy – trenerzy, tak żebyśmy tworzyli jedną wielką rodzinę, a przecież wiadomo, że – jak to w rodzinie – raz jest lepiej, raz gorzej. Najważniejsze jednak, żeby iść do przodu i rozwijać się.

Z czasów Mostostalu ze „Świdrem” rywalizowaliście o miejsce w składzie. Teraz musicie stworzyć jedność.

– To było tyle lat temu, że nawet o tym nie pomyślałem (śmiech). Dziś mamy inne cele, a to, co było, jest najmniej ważne. Najistotniejsze, żebyśmy stworzyli team i wzajemnie się rozwijali. A to nie jest takie proste, bo bywa przecież, że np. pojawiają się czasem sytuacje podbramkowe i chcielibyśmy, żeby z naszej strony było wszystko szybko i pozytywnie rozwiązywane.

Przez cztery sezony był pan trenerem w Młodej ZAKSIE. Poleci pan kogoś ze swoich byłych podopiecznych?

– Ustalanie kadry pierwszego zespołu jest już na tyle zaawansowane, że większość decyzji podjęto znacznie wcześniej. Teraz trwa praca nad zatrudnieniem czwartego przyjmującego i to będzie głównym tematem najbliższych dni.

*cały wywiad Łukasza Balińskiego czytaj w serwisie sport.pl

 

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved