Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W Rybniku stawiają na stabilizację składu

W Rybniku stawiają na stabilizację składu

fot. archiwum

W zeszłym roku Volley Rybnik przeszedł kadrową rewolucję. Przed sezonem 2014/2015 na podobne ruchy się nie zanosi, a w drużynie zostaną wykonane jedynie kosmetyczne zmiany. - Zostaje większość zespołu - zapewnił trener Wojciech Kasperski.

Volley Rybnik w zeszłym roku zagrał nadspodziewanie dobrze. Siatkarze z południa kraju wygrali grupę 5. w fazie zasadniczej, a w drugiej części grupowych zmagań okazali się słabsi jedynie od aktualnego beniaminka I ligi, Warty Aluronu Zawiercie. Tak udany sezon był w pewnym sensie zaskoczeniem dla działaczy i trenerów Volleya. – Myślę, że cały poprzedni sezon był dla niektórych wielkim bagażem doświadczeń. Dopiero w trakcie rozgrywek okazało się, że gramy na tyle dobrze, że można powalczyć o coś więcej niż tylko spokojny ligowy byt. W tym roku jesteśmy pewniejsi siebie i to wszystko będzie teraz procentować. Volley będzie w nadchodzących rozgrywkach walczył o awans – celem jest dla nas wejście, w sposób sportowy, do I ligi – przyznał szkoleniowiec Volleya, Wojciech Kasperski. W zeszłym roku chcieliśmy wygrać jak najwięcej spotkań. Udało się dojść do drugoligowych półfinałów – to duży sukces. W tym roku chcemy grać w czołówce i znów bić się o I ligę. Zobaczymy, jak nasza sytuacja się ułoży, ale plan jest ambitny – dodał wiceprezes rybnickiego klubu, Lech Kowalski.

Wielkie aspiracje i sny o I lidze mogły się ziścić już w nadchodzącym sezonie. Włodarze rybnickiego Volleya otrzymali telefon z Tychów z propozycją odkupienia miejsca na zapleczu ekstraklasy. Rybniczanie nie zdecydowali się jednak na ten krok ze względu na szczupłość środków, którymi będą dysponować w sezonie 2014/2015. – Otrzymaliśmy propozycję z Tychów w sprawie odkupienia miejsca w I lidze. Wszystko rozbiło się o kwestie finansowe, bo w I lidze trzeba mieć po prostu znacznie większe fundusze, by można było zaistnieć. Wyjazdy są dalsze, zawodników trzeba bardziej „zaangażować”, czyli po prostu więcej im zapłacić – powiedział wiceprezes klubu.

Zakończenie rozgrywek 2013/2014 na etapie półfinałów II ligi utwierdziło rybnickich działaczy, iż przed sezonem dokonano słusznych roszad w składzie. W wyniku kadrowej rewolucji do zespołu dołączył Krystian Lipiec, Przemysław Borecki, Łukasz Taterka, Grzegorz Barciak i Dariusz Noga, a z zespołów młodzieżowych do seniorskiej ekipy dokooptowano trójkę graczy: Błażeja Podleśnego, Tomasza Brzezinę i Bartosza Konska. Przed kolejnymi rozgrywkami w Rybniku planowane są jedynie kosmetyczne zmiany. – Zostaje większość zespołu, który osiągnął dobry wynik w minionym sezonie. Myślę, że błędem byłoby po raz kolejny wymieniać połowę składu i znowu pracować nad zgraniem. Decyzja moja i zarządu była taka, by większość zespołu zostawić, a dokonać jedynie drobnych korekt i wartościowych wzmocnień. Kwestią, która się jeszcze rozstrzyga, jest wybór studiów przez naszą młodzież. Ta sprawa rozstrzygnie się na dniach, ale część chłopaków brała pod uwagę opcję nauki we Wrocławiu czy Krakowie – powiedział Kasperski.Do zespołu z województwa śląskiego dołączy dwóch, a być może trzech nowych graczy. Pierwszym z nich jest rozgrywający Aleksander Galiński, który znany jest przede wszystkim z występów w AZS-ie Rafako Racibórz. – W naszym zespole będzie grał Aleksander Galiński. Na razie jest to jedyny transfer w klubie, bo praktycznie cały zespół z zeszłego sezonu został. Szukamy jeszcze zawodnika na pozycję przyjmującego, bo ona wymaga wzmocnienia – potwierdził Lech Kowalski.

W nowym sezonie rybniczanie nie będą już występować w popularnym „Ekonomiku”. W Rybniku budowany jest nowy obiekt, który ma być miejscem w głównej mierze przeznaczonym dla rybnickich siatkarzy. – Budowa nowej hali idzie pełną parą. Hala powinna być gotowa do użytkowania 30 września i wydaje mi się, że termin ten zostanie dotrzymany. Mamy pewne uzgodnienia na poziomie miejskim, iż ta hala będzie takim stricte siatkarskim obiektem. Będziemy mogli z niej swobodnie korzystać w dogodnych dla nas terminach, położony zostanie parkiet Gerflor, będzie większa możliwość trenowania w bardzo dobrych warunkach dla naszej młodzieży – wyjaśnił Kowalski.

Trener Kasperski ma już także wstępną koncepcję okresu przygotowawczego do kolejnego roku na drugoligowych parkietach. Tak jak w przypadku kadry Volleya, nie należy spodziewać się radykalnych zmian. – Przygotowania zaczniemy bardzo podobnie, jak w zeszłym roku, czyli tuż na początku sierpnia. Chcemy solidnie przepracować te 6-8 tygodni przed pierwszym meczem ligowym. Przygotowania będą się odbywały na naszych obiektach w Rybniku, bo część chłopaków pracuje i nie ma możliwości wyjazdu na obóz. Z całą pewnością zagramy też kilka turniejów, które są niezwykle pożyteczne – zapowiedział Wojciech Kasperski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved