Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Kolejna edycja Projektu Plażówka za nami

Kolejna edycja Projektu Plażówka za nami

fot. archiwum

Za nami kolejny weekend pod znakiem siatkówki plażowej. Organizatorzy Projektu Plażówka nie dają odpocząć zawodnikom i zawodniczkom. W sobotę odbył się IV Turniej o Puchar Burmistrza Głowna. W zawodach wystartowało 66 par w 4 kategoriach.

W niedzielę sympatycy plażówki spotkali się w Łodzi w Szkole Podstawowej nr 205, gdzie z udziałem 45 par rozegrano II Turniej Eliminacyjny Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych. Niezwykle miłą niespodzianką dla startujących była obecność na obydwu turniejach Małgorzaty Niemczyk, która od początku patronuje rozgrywkom cyklu Projekt Plażówka.  W Głownie pani poseł wraz z burmistrzem miasta, Grzegorzem Janeczkiem, oficjalnie otworzyła zawody oraz wręczyła wszystkim zawodnikom specjalnie przygotowane pamiątkowe medale.

Na bardzo dobrym poziomie stała również rywalizacja sportowa. W turnieju mężczyzn już po raz czwarty w tym sezonie na najwyższym stopniu podium stanęła para Maciej Biernat i Konrad Felisiak, która pokonała w finale Mateusza Skonecznego i Tomasza Narowskiego. Trzecie miejsce zajął rewelacyjnie grający tego dnia Konrad Andrzejczak występujący w parze z Adamem Łosiem. Warto podkreślić, że doskonała gra tego zawodnika została doceniona przez organizatorów, którzy przyznali mu wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju.

W turnieju kobiet ostateczną rywalizację wygrała Marta Raźniewska z Klaudią Banasiak, które pokonały doskonale spisującą się w tym sezonie parę Agnieszka Zielińska/Karolina Mastalerz. W meczu o trzecie miejsce Patrycja Drożdzińska i Aleksandra Fokczyńska pokonały Aleksandrę Pizon i Paulinę Dyszerowicz. Najlepszą zawodniczką została wybrana Klaudia Banasiak. W turnieju „100 lat na boisku” zwyciężyła para Wojciech Zalewski i Andrzej Kalisz, która na turniej przyjechała aż z Bydgoszczy. Drugie miejsce przypadło w udziale Michałowi Tomczykowi i Piotrowi Zychowi, a trzecie Waldemarowi Cyrańskiemu grającemu w parze z Eligiuszem Zielińskim – głównym animatorem siatkówki plażowej w Głownie.W zawodach młodzieżowych na pierwszym miejscu para Damian Janicki (najlepszy zawodnik do lat 18) i Jarosław Alagierski przed Dominikiem Miśkiewiczem i Damianem Krysztofczykiem. Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Dąbrowski i Hubert Antczak. Organizatorzy przygotowali też wyróżnienia dla najmłodszych uczestników turnieju, które otrzymali Dominika Hemka i Filip Radzicki.

W niedzielnej rywalizacji mikstów na starcie po raz kolejny stanęło 45 par. O ogromnym zainteresowaniu tą kategorią dodatkowo świadczy fakt, w zawodach uczestniczyło aż 20 nowych zespołów, które nie grały w pierwszym turnieju eliminacyjnym. Po ponad 12 godzinach gry wyłoniono najlepsze drużyny. Zwyciężyła bardzo doświadczona para Nina Koźma i Mateusz Skoneczny. Srebrne medale odebrał debiutujący w tej edycji rozgrywek par mieszanych zespół Zuzanna Berkowska i Krzysztof Frank. Trzecie miejsce zdobyli Marta Raźniewska i Marek Przybylak, którzy pokonali w decydującym meczu Barbarę Srokę i Pawła Krydę.

Na niedzielę 6 lipca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi zaplanowano III Turniej Eliminacyjny Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved