Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Caro Rzeczyca zastąpi TKS Tychy w I lidze mężczyzn

Caro Rzeczyca zastąpi TKS Tychy w I lidze mężczyzn

fot. archiwum

To, o czym informowaliśmy już kilka tygodni temu, stało się faktem. TKS Tychy nie wystąpi w I lidze mężczyzn w przyszłym sezonie, a swoje miejsce w tych rozgrywkach odstąpi zespołowi Caro Rzeczyca, który grał w turnieju finałowym II ligi.

Zespół TKS-u Tychy w minionym sezonie zajął ostatnią pozycję w rundzie zasadniczej. W meczach o utrzymanie jednak okazał się lepszy od AZS-u AGH Kraków i pozostał w I lidze mężczyzn. Krótko po tym mówiono, że nie wiadomo, czy TKS będzie stać na kolejny sezon na zapleczu ekstraklasy. Powodem był brak sponsorów i dostatecznych finansów na utrzymanie zespołu na tym szczeblu rozgrywkowym. Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że tyscy działacze szukają klubu, któremu mogliby odstąpić miejsce w I lidze mężczyzn, a sami rozpoczynają już planowanie gry o jeden szczebel rozgrywkowy niżej. Klub wówczas zdecydowanie zaprzeczył, jednak dziś wiemy już na pewno, że TKS Tychy w I lidze nie zagra.

Zastąpi go Caro Rzeczyca, zespół, który walczył o awans do I ligi w turnieju finałowym w… Rzeczycy. Wówczas awans wywalczyły zespoły SMS-u PZPS Spała oraz Warty Zawiercie. Dwa kolejne – Victorię Wałbrzych i Karpaty Krosno PZPS zaprosił do rozgrywek I ligi mężczyzn w związku z powiększeniem PlusLigi i I ligi mężczyzn. Karpaty zrezygnowały w zeszłym tygodniu z tego przywileju, ale nie mogły zgodnie z uchwałą Zarządu PZPS oddać swego miejsca innemu zespołowi. Taką możliwość miał TKS Tychy i z niej skorzystał.

Jesteśmy przygotowani organizacyjnie do występów w I lidze mężczyzn. Trwają jeszcze prace nad budżetem, chcemy, by był jeszcze wyższy. Mamy sporą pomoc z urzędu gminy, w I lidze wydatki będą jednak większe – mówi trener Caro Rzeczyca, Jarosław Sobczyński, któremu działacze powierzyli misję tworzenia zespołu pierwszoligowego. – Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnych nazwiskach siatkarzy, którzy wzmocnią nasz zespół. Trwają rozmowy i wzmocnienia na pewno będą, na razie kibice muszą się jednak uzbroić w cierpliwość – dodaje szkoleniowiec zespołu z Rzeczycy, która jest oddalona ok. 30 kilometrów od Tomaszowa Mazowieckiego i o ok. 20 km. od Spały.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved