Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Złoto Amerykanów, rewelacyjni Kazachowie bez medalu w Stavanger

Złoto Amerykanów, rewelacyjni Kazachowie bez medalu w Stavanger

fot. archiwum

Rozstawiony z nr 1 w turnieju GS w Stavanger duet Dalhausser/Rosenthal nie zawiódł i triumfował. W finale Amerykanie pokonali Brazylijczyków Ricardo/Álvaro Filho 2:0. W zaciętym meczu o brąz Szwajcarzy pokonali świetnie spisującą się parę z Kazachstanu.

Wydawało się, że dwójka z Kazachstanu będzie dość prostym rywalem zarówno dla Brazylijczyków w półfinale, jak i dla Szwajcarów w meczu o brązowy medal. W obu przypadkach Sidorenko i jego partner pokazali, jak faworyzowanie drużyn może być złudne. Kazachowie w półfinale co prawda przegrali w dwóch odsłonach, ale by odnieść zwycięstwo, para brazylijska musiała naprawdę sporo się napracować, a mało brakowało też, by wynik był zupełnie odwrotny. Dużo łatwiejszą przeprawę półfinałową mieli natomiast Amerykanie, którzy z parą szwajcarską poradzili sobie w zaledwie pół godziny.

Mecz o trzecie miejsce, podobnie jak w turnieju kobiecym, przyniósł dużo więcej emocji niż pojedynek finałowy. Para z Kazachstanu była największą niespodzianką turnieju w Stavanger i mało brakowało, by stanęła na podium rozgrywek. Szwajcarzy Gabathuler/Gerson próbowali od początku spotkania przejąć inicjatywę, jednak świetnie grający Kazachowie wykorzystywali niemalże wszystkie okazje na zdobycie punktu. Choć przydarzały się im przestoje, to jednak walczyli do końca, a najbardziej widoczne było to w ostatnich akcjach pierwszej odsłony. Ta zakończyła się po bardzo długiej grze na przewagi właśnie zwycięstwem wytrwałych reprezentantów Kazachstanu. Błędy własne – właśnie przez to nie wygrali oni także w kolejnym secie i nie zakończyli całego, ponad godzinnego meczu wygraną. Podłamani tym faktem Sidorenko i Dyachenko w tie-breaku oddali pole rywalom i nie załapali się na podium w Stavanger. To najlepszy dotychczasowy wynik zarówno Kazachów, jak i Szwajcarów w tego typu zawodach. Warto dodać, że obie pary swój udział w zawodach w Stavanger rozpoczęły od kwalifikacji. Ich walka w meczu o 3. miejsce jest więc nie tylko zaskoczeniem, ale też dobrym przykładem, że każdy duet jest w stanie walczyć o najwyższe cele.

Finałowa potyczka to już niemalże jednostronny pojedynek. Co prawda brazylijska dwójka Ricardo/Álvaro Filho prowadziła momentami bardzo wyrównany pojedynek, ale toczył się on jednak przy prowadzeniu Amerykanów. Canarinhos mieli duże problemy z przedarciem się przez blok Dalhaussera, natomiast obaj reprezentanci USA w odpowiednich sytuacjach kąsali rywali zagrywką. W obu partiach dość szybko wypracowana przewaga rzutowała na kolejne akcje, i choć Brazylijczycy walczyli, to karty rozdawali rywale. Po brązowych krążkach w Moskwie to drugie medale Amerykanów w tym roku, ale pierwsze zwycięstwo. Dla brazylijskiej dwójki to z kolei pierwsze podium w tym sezonie.Finał:
Dalhausser/Rosenthal USA [1] – Ricardo/Álvaro Filho BRA [14] 2:0
(21:16, 21:16)

Mecz o 3. miejsce:
Gabathuler/Gerson SUI [29] – Sidorenko/Dyachenko KAZ [26] 2:1
(28:30, 21:19, 15:9)

Półfinały:
Ricardo/Álvaro Filho BRA [14] – Sidorenko/Dyachenko KAZ [26] 2:0
(23:21, 21:19)

Dalhausser/Rosenthal USA [1] – Gabathuler/Gerson SUI [29] 2:0
(21:14, 21:9)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved