Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel o przygotowanich Czarnych Radom

Robert Prygiel o przygotowanich Czarnych Radom

fot. Sabina Bąk

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom rozpoczną przygotowania do nowego sezonu najprawdopodobniej 11 sierpnia. Jednym ze sparingpartnerów radomian będzie mistrz Niemiec, Berlin Recycling. Robert Prygiel chciałby także powiększenia sztabu szkoleniowego.

Trenerzy radomskiej drużyny ekstraklasy przygotowali już wstępny terminarz przygotowań drużyny do nowego sezonu. Termin jego rozpoczęcia uzależniają jednak od tego, czy zostanie powiększony sztab szkoleniowy. – Czeka nas w trakcie sezonu granie co 3 dni z mnóstwem podróży – przypomina Robert Prygiel, trener Czarnych. – Chcielibyśmy, aby przygotowaniem fizycznym zajął się fachowiec. W poprzednim sezonie pewne rzeczy robiliśmy na tak zwanego czuja, na szczęście się udało, ale nie było tak dużego obciążenia, jak to, którego spodziewamy się w tym sezonie.

Ze względu na powiększenie do czternastu drużyn PlusLigi w rundzie zasadniczej drużyny rozgrywać będą spotkania w środy i weekendy. Sezon rozpocznie się 4 października. W pierwszym miesiącu sezonu zaplanowanych zostało siedem kolejek spotkań.

Siatkarze rozpoczną przygotowania najprawdopodobniej 11 sierpnia. W każdy weekend września mają zaplanowane sparingi i turnieje towarzyskie. – To na razie wstępne ustalenia, które nie zostały potwierdzone, ale rozpoczniemy od turnieju w Nidzicy, a następnie zagramy w Połańcu Zdrój. Będziemy także gospodarzem turnieju, który rozegramy w ostatni weekend września. Będziemy na nim gościć między innymi mistrza Niemiec, Berlin Recycling. Chcemy, aby największą liczbę sparingów rozegrać już w pełnym składzie, po zakończeniu mistrzostw świata, na których możemy mieć aż trzech przedstawicieli – wyjaśnia Prygiel.Turniej, którego gospodarzem będą Czarni, rozegrany zostanie nie tylko w Radomiu, ale także w okolicznych miejscowościach, które chcą gościć siatkarzy. Czarni rozegrają także sparingi z wicemistrzami Polski, Asseco Resovią Rzeszów.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved