Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Mecz wspomnień w Jastrzębiu-Zdroju

Mecz wspomnień w Jastrzębiu-Zdroju

fot. Tomasz Tadrała

Do niecodziennego wydarzenia dojdzie w najbliższą sobotę w Jastrzębiu-Zdroju. W popularnym "kurniku", czyli w hali w Szerokiej rozegrany zostanie mecz wspomnień pomiędzy drużynami KS-u Jastrzębie-Borynia, które w 1991 r. i 2004 r. sięgały po medale.

W najbliższą sobotę nie lada gratka czeka na sympatyków jastrzębskiej siatkówki. W hali przy Reja, gdzie zapisano wiele kart historii śląskiego zespołu, odbędzie się „mecz wspomnień” pomiędzy zespołami Jastrzębia-Boryni. Naprzeciw siebie staną pierwsi medaliści mistrzostw Polski z 1991 r. oraz pierwsi mistrzowie Polski z 2004 r. Pomysłodawcą spotkania jest Dariusz Kanak, miłośnik jastrzębskiej siatkówki. – Od wielu lat zajmuję się historią Jastrzębskiego Węgla, a wcześniej Jastrzębia-Borynia. Niedawno przygotowałem wystawę poświęconą mojej pasji, którą mam opracowaną od 1953 r. Właśnie podczas wystawy wypadłem na pomysł, aby zorganizować mecz drużyny, która w 1991 r. po raz pierwszy w historii klubu sięgnęła po medal mistrzostw Polski. Jej przeciwnikiem będą mistrzowie Polski z 2004 r. – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki organizator „meczu wspomnień”.

Jak przekonuje Kanak, jastrzębskich medalistów nie musiał długo namawiać: – Tak naprawdę zadbali o to Leszek Dejewski i Przemek Michalczyk, którzy będą kapitanami drużyn. To na nich spoczywał ciężar zaproszenia zawodników i bardzo się cieszę, iż tak wielu z nich pozytywnie zareagowało na tę inicjatywę. Okazuje się, że na ławce trenerskiej brązowych medalistów zasiądą Bronisław Orlikowski i Włodzimier Kurek, a na boisko poza Dejewskim wyjdą Adam Gniecki, Jarosław Szalpuk, Jan Karaś, Jacek Łopatka, Tristan Działyński, Leszek Nawrat, Sebastian Żarłok czy Jan Papszun. Mistrzów Polski poprowadzi Igor Prielożny, w którego drużynie znajdą się Radosław Rybak, Krzysztof Wójcik, Piotr Gabrych, Arkadiusz Terlecki, Marcin Wika, Sławomir Szczygieł Pierwotnie do Jastrzębia-Zdroju miał przyjechać Pavel Chudik. Problemy ze zdrowiem sprawiły, że na rozegraniu zastąpi go klubowy kolega Michalczyka z Warszawy, Jakub Bednaruk.

„Mecz wspomnień” rozegrany zostanie w sobotę 28 czerwca w hali w Szerokiej o godzinie 16.00. Wstęp jest bezpłatny.Kadra KS-u Jastrzębie-Borynia (1991): Dejewski, Nawrat, Działyński, Szalpuk, Łobacz, Papszun, Mętrak, Karaś, Łopatka, Gniecki, Zachewicz, Żarłok; trenerzy: Orlikowski, Kurek, Szolc
Kadra KS-u Jastrzębie-Borynia (2004): Michalczyk, Gabrych, Serafin, Wika, Rybak, Nowak, Szczygieł, Terlecki, Chudik, Wójcik; trenerzy: Prielożny, Zejma

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved