Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Janusz i Maćkowiak oficjalnie w Effectorze

Janusz i Maćkowiak oficjalnie w Effectorze

fot. archiwum

Potwierdziły się informacje Strefy Siatkówki o przenosinach Marcina Janusza do Effectora Kielce. Nowym zawodnikiem świętokrzyskiego zespołu został także Jędrzej Maćkowiak, o czym klub poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej.

Dotychczas z Kielc dochodziły jedynie informacje o odejściach z Effectora. Dziś klub oficjalnie poinformował o dwóch nowych zawodnikach, którzy w następnych rozgrywkach będą bronili barw drużyny prowadzonej przez trenera Daszkiewicza. Pierwszym z nich jest 20-letni Marcin Janusz, który z Effectorem związał się dwuletnim kontraktem, zaś drugim – Jędrzej Maćkowiak. Ten 22-latek w Kielcach grać ma przez trzy najbliższe sezony. – Obserwowaliśmy obu już od jakiegoś czasu. To perspektywiczni siatkarze, którzy są przyszłością polskiej siatkówki. Liczę, że swoją grą w Effectorze to potwierdzą – ocenił Daszkiewicz. – Stawiamy na młodych zawodników i tacy są właśnie zarówno Marcin, jak i Jędrzej. To dopiero początek wzmocnień drużyny. Chcemy mieć w kadrze 14 zawodników. Będą też u nas występować zagraniczni siatkarze, ale nazwisk pozostałych na razie nie zdradzę – dodał prezes klubu, Jacek Sęk.

Obaj zawodnicy zadowoleni są z przenosin do świętokrzyskiego zespołu, w którym powinni mieć sporo okazji do zaprezentowania swoich umiejętności na boisku. – Cieszę się, że trafiłem do Kielc. To była jedna z dwóch propozycji, jakie dostałem od klubów PlusLigi, ale ta z Effectora była zdecydowanie lepsza. Wiem, że w drużynie na mojej pozycji gra doświadczony Piotrek Lipiński, ale nie boję się rywalizacji. W tym sezonie liga liczy 14 drużyn, więc grania będzie dużo – przyznał Janusz. W podobnym tonie wypowiedział się drugi nowy nabytek kieleckiej ekipy. – Zdecydowałem się na przejście do Kielc, gdyż wiem, że będę miał tu większą szansę na rozwój i na granie. Spodobała mi się propozycja z Effectora i nie zastanawiałem się długo – stwierdził Maćkowiak.

Na konferencji prasowej potwierdzono także przenosiny Łukasza Polańskiego do BBTS-u Bielsko-Biała, a także wypożyczenie Piotra Orczyka do ligi belgijskiej. W Kielcach znalazło się za to miejsce dla Adama Swaczyny, który wobec problemów zdrowotnych zdecydował się zakończyć karierę sportową, a od nowego sezonu będzie szkolił młodzież w Effectorze.źródło: effectorkielce.com.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved