Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zmiana na ławce trenerskiej Avii Świdnik

Zmiana na ławce trenerskiej Avii Świdnik

fot. archiwum

Szkoleniowiec Avii Świdnik, Marcin Jarosz, złożył rezygnację, która została przyjęta przez zarząd klubu. Powodem decyzji trenera były sprawy osobiste. Były szkoleniowiec wraca do rodzinnego Wrocławia. Jego miejsce zajmie Maciej Banecki.

Decyzja trenera była dla niektórych sporym zaskoczeniem. Tym bardziej że szkoleniowiec, który przez dwa lata prowadził "żółto-niebieskich", może zaliczyć swój debiut w nowej roli do udanych. Po pierwszym roku pracy Avia pod jego kierunkiem powróciła do I ligi.

W minionych rozgrywkach świdniczanie, już jako beniaminek I ligi, po wygranych play-out z Kęczaninem Kęty utrzymali się na zapleczu PlusLigi. – Z pracy trenera Jarosza jesteśmy zadowoleni i w dalszym ciągu będzie prowadził zespół – mówił wówczas wiceprezes Roman Lis, obecnie prezes Avii.

Były szkoleniowiec wraca do rodzinnego Wrocławia. Jego miejsce zajmie Maciej Banecki.Nowy trener ma 37 lat, do 20. roku życia był zawodnikiem naszego klubu. Następnie wyjechał do Poznania, gdzie skończył tamtejszą AWF – mówi prezes Lis. Banecki pracował głównie z kobietami: w Stali Mielec, w BKS-ie Bielsko-Biała u boku, również byłego siatkarza Avii, Mariusza Wiktorowicza. – Z trenerem podpiszemy roczny kontrakt. Celem będzie utrzymanie w I lidze – zapowiada prezes.A jak wygląda kompletowanie składu na przyszły sezon? – Jesteśmy po konkretnych rozmowach z 12 zawodnikami – zapewnia prezes Lis. – W tym tygodniu chcemy zacząć podpisywać nowe kontrakty.

Więcej w Dzienniku Wschodnim

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved