Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Mauro Berruto: Trochę żalu pozostaje

Mauro Berruto: Trochę żalu pozostaje

fot. archiwum

Ostatnie cztery mecze Włosi rozegrali na wyjeździe i je przegrali. - Patrząc na wyniki, to pozostaje jednak trochę żalu - przyznał Mauro Berruto, który jutro rozpoczyna przygotowania do meczów z Brazylią, które będą decydujące dla końcowej kolejności w grupie A.

Dzisiaj mija drugi i ostatni dzień wypoczynku dla reprezentantów Włoch, którzy jutro stawią się w komplecie i rozpoczną przygotowania do meczów z Brazylią. Meczów, których wyniki będą bardzo ważne także dla polskiej reprezentacji, gdyż cały czas nasi siatkarze walczą o miejsce w turnieju finałowym, a nie ukrywajmy, że wygrana Włochów bardzo by Polakom ułatwiła zadanie. Jednak Azzurri z podopiecznymi Bernardo Rezende zmierzą się dopiero w pierwszy weekend lipca. Mauro Berruto ogłosił natomiast dzisiaj kadrę na dwa ostatnie mecze grupowe. Do składu wracają Birarelli, Buti, Kovar, Parodi, Rossini, Travica i Zaytsev, którzy dołączą do Anzaniego, Baranowicza, Gioviego, Lanzy, Piano, Randazzo i Vettoriego.

Ostatnie cztery spotkania Włosi rozegrali na wyjeździe i nie wygrali żadnego z nich. Najpierw dwukrotnie zmierzyli się z Polakami, następnie rozegrali dwumecz z Iranem. – To były cztery skomplikowane mecze, stoczone w emocjonujących pojedynkach, przy publiczności liczącej 10-12 tysięcy widzów. To jest dokładnie to, czego chciałem dla naszej młodej drużyny: skonfrontować ich z bardzo trudnymi sytuacjami – powiedział Mauro Berruto. – Muszę powiedzieć, że w pierwszym i ostatnim meczu zawodnicy pokazali, że być może zasługiwali na coś więcej, jeżeli chodzi o zdobycz punktową. Pozytywnym aspektem, o którym trzeba pamiętać, jest fakt, że reakcją chłopców po porażce w piątek było pokazanie wszystkich swoich zalet w meczu przeciwko drużynie, która w tym momencie gra najlepszą siatkówkę w grupie A – podsumował mecze z Iranem szkoleniowiec Azzurrich.

– Podsumowując, zostaje jednak trochę żalu, patrząc na wyniki, ale cztery mecze potwierdziły to, co myślałem – w turnieju Final Six we Florencji mogę liczyć na grupę, która jest wartościowa, która dojdzie do decydującego spotkania, mając wiele różnych meczów w nogach i biorąc pod uwagę wysoki poziom techniczny oraz sportowy tegorocznej Ligi Światowej, to nie jest mało – podsumował Berruto, który jeszcze na chwilę powrócił do piątkowej porażki z Iranem – Było ciężko, ale ponoszę współodpowiedzialność. Chcę jednocześnie pogratulować moim zawodnikom podejścia, jakie u nich widziałem w niedzielę, nie było łatwo wyjść w tym momencie z trudności. To była bardzo ważna demonstracja ich umiejętności technicznych i charakteru. Dlatego chciałbym im jeszcze raz pogratulować tego, w jaki sposób podeszli do meczu – zakończył swoją wypowiedź trener włoskiej reprezentacji.Skład reprezentacji Włoch na mecze z Brazylią w dniach 3-6 lipca:
Rozgrywający: Dragan Travica, Michał Baranowicz
Atakujący: Ivan Zaytsev, Luca Vettori
Środkowi: Emanuele Birarelli, Simone Buti, Matteo Piano, Simone Anzani
Przyjmujący: Simone Parodi, Filippo Lanza, Jiri Kovar, Luigi Randazzo
Libero: Salvatore Rossini, Andrea Giovi

źródło: federvolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved