Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Gimnazjada i Licealiada Dziewcząt w Siatkówce Plażowej

Gimnazjada i Licealiada Dziewcząt w Siatkówce Plażowej

W dniach 19-20.06.2014 na boiskach plażowych Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi rozegrana została I Ogólnopolska Gimnazjada i Licealiada w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. Zwyciężyły pary z gimnazjum w Rumi oraz XII LO w Łodzi.

Dzięki zaangażowaniu działaczy Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego oraz pomocy organizacyjnej ze strony Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej po raz pierwszy wyłoniono najlepsze w kraju żeńskie szkolne drużyny siatkówki plażowej. Do zawodów przystąpiło ponad dwadzieścia zespołów – reprezentantów poszczególnych województw. Już pierwsze mecze pokazały bardzo wysoki poziom umiejętności grających zawodniczek. Po czwartkowych, niezwykle zaciętych eliminacjach również piątkowe półfinały i finały przyniosły wiele emocji.

W licealiadzie kibice najbardziej oczekiwali na mecz… półfinałowy, w którym zmierzyły się dwie łódzkie pary – Maria i Magdalena Woźniczki z XII Liceum Ogólnokształcącego oraz Zuzanna Berkowska i Joanna Gruszka z LO ABiS. Był to już trzeci w tym sezonie pojedynek tych par w licealiadzie. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu lepsze okazały się uczennice z XII LO, które w secie decydującym, przegrywając już 10:12,  pokazały prawdziwą klasę i skończyły pięć kolejnych akcji, wygrywając seta 15:12, a cały mecz 2:1.

Zwycięstwo w półfinale tak uskrzydliło Magdę i Marysię Woźniczki, które bez żadnych problemów pokonały 2:0 mistrzynielLicealiady z województwa dolnośląskiego Igę Kozińską i Agatę Śliwę z LO ze Strzelina i zostały mistrzyniami Polski w ogólnopolskiej licealiadzie. W meczu o trzecie miejsce po bardzo zaciętym meczu mistrzynie Łodzi Zuzanna Berkowska i Joanna Gruszka pokonały 2:1 drugą parę ze Strzelina Karolinę Szumiejko i Oliwię Pawletę.

W gimnazjadzie faworyzowana para z Gimnazjum Salezjańskiego w Rumi Magdalena Orlicka i Sandra Korusiewicz pewnie dotarła do finału, gdzie napotkała niespodziewany opór ze strony Kamili Żołądek i Wiktorii Raby (mistrzyń gimnazjady z województwa dolnośląskiego) reprezentujących Gimnazjum nr 2 w Strzelinie. Po pierwszym, pewnie wygranym secie w drugim zawodniczki z Rumi przegrywały już 11:18, ale szereg nie wymuszonych błędów przeciwniczek sprawił, że młode zawodniczki z województwa pomorskiego doprowadziły do remisu i ostatecznie wygrały seta 23:21, cały mecz 2:0. W meczu o trzecie miejsce Aleksandra Bator i Dominika Kęsik z Gimnazjum nr 79 z Warszawy pokonały 2:0 Patrycję Groszkowską i Marlenę Kruszyńską z Gimnazjum SMS z Ostródy i odebrały brązowe medale.

Organizatorzy już dziś zapraszają na przyszły rok najlepsze szkolne drużyny siatkówki plażowej w naszym kraju i jednocześnie obiecują, że dokonają wszelkich starań, aby zorganizować również zawody w kategorii chłopców.