Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Felipe Fonteles: Już nie mogę doczekać się mistrzostw świata

Felipe Fonteles: Już nie mogę doczekać się mistrzostw świata

fot. archiwum

- W tym kraju odczuwam coś wyjątkowego - powiedział o Polsce przyjmujący reprezentacji Brazylii Felipe Fonteles. Popularny Lipe, były zawodnik ZAKSY, miał niedawno okazję zagrać przed polską publicznością w ramach piątej kolejki Ligi Światowej.

Po pięciu rozegranych kolejkach w grupie A tegorocznej Ligi Światowej dość niespodziewanie tabelę zestawienia zamykają Brazylijczycy, którzy w dodatku od wyprzedzających ich reprezentacji Polski i Iranu mają o dwa spotkania rozegrane więcej. W ekipie Canarinhos walczy były przyjmujący ZAKSY – Felipe Fonteles, który zazwyczaj w swoim zespole jest zawodnikiem rezerwowym. – Nikt nie jest bardziej kompetentny, by ustalać skład Brazylii, niż Bernardo Rezende. Gdy przyjeżdżałem na kadrę, od razu z nim porozmawiałem i powiedziałem, że zrobię dokładnie to, o co mnie poprosi. On jest szefem wszystkich szefów! Wierzę w każdą jego decyzję. Trenuję na maksa i jestem gotów spełnić wszystkie jego wymagania – każe podawać piłki, to będę je podawał, poprosi bym wszedł z ławki, by odmienić losy meczu – zrobię to bez zawahania. W tej reprezentacji jestem dla drużyny – przyznał otwarcie popularny Lipe.OK, to prawda że każdy chce grać. A chyba nikt w tej drużynie nie pragnie tego bardziej ode mnie, bo taki ze mnie typ, iż muszę być w centrum wydarzeń. Spalam się od środka, coś się we mnie gotuje, rwę się na boisko, lecz mimo wszystko to nie jest powód, bym okazał trenerowi brak szacunku. On tyle zrobił dla mojego kraju, że dobrze wie, kiedy i gdzie będę potrzebny. Moim zadaniem jest zasuwać na treningach i być gotowym na moment, gdy Bernardo będzie mnie potrzebował – dodał.

Po rocznej przygodzie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Fonteles przeniósł się do ligi tureckiej, skąd teraz objął kierunek brazylijski. – Podpisałem dwuletni kontrakt z Taubate. Będę tam grał z Sidao, Raphaelem czy Dante. Nie wiem, co będzie później, ale chciałem wrócić do Brazylii, by być najlepiej przygotowanym do igrzysk w Rio. Kilka dni temu odbyłem spotkanie z prezes ZAKSY Sabiną Nowosielską i zadeklarowałem, że jeśli nie skończę grać po Rio, to chcę wrócić do PlusLigi na rok lub dwa – przyznał Przeglądowi Sportowemu. Do Polski Brazylijczyk zawita jednak dużo wcześniej, razem ze swoją reprezentacją zagra bowiem w mistrzostwach świata. Swoje zmagania w naszym kraju Canarinhos rozpoczną w Katowicach. – Już się nie mogę doczekać mistrzostw świata, które będą rozgrywane w Polsce. To dla mnie będzie coś wyjątkowego, bo wasi kibice obdarowali mnie ogromną dawką przyjaźni i to nie tylko ci z mojego klubu z Kędzierzyna. W tym kraju odczuwam coś wyjątkowego – zdradził Fonteles.

Cała rozmowa Kamila Składowskiego w serwisie przegladsportowy.plźródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved