Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > 22-osobowy skład Brazylijek na World Grand Prix

22-osobowy skład Brazylijek na World Grand Prix

fot. FIVB

Inauguracja turnieju World Grand Prix zbliża się wielkimi krokami. Zespoły z najsilniejszej dywizji zmagania w rozgrywkach rozpoczną 1 sierpnia. W tej grupie znajduje się kadra Brazylii, której szeroki skład został ogłoszony przez trenera Ze Roberto.

World Grand Prix, czyli odpowiednik męskiej Ligi Światowej, od wielu lat jest już stałym punktem każdego sezonu reprezentacyjnego. W tym roku zmieniony został system rozgrywek, w którym utworzono trzy dywizje. Pierwsza, elitarna zrzesza 12 najmocniejszych ekip świata, natomiast w kolejnych dwóch wystąpi po 8 drużyn. W najwyższej dywizji po raz kolejny wystąpi reprezentacja Brazylii, która wliczana jest do ścisłej światowej czołówki i uważana jest za jednego z faworytów do złotych medali tej imprezy.

Trener Brazylijek Ze Roberto podał 22 nazwiska siatkarek, z których będzie korzystał podczas trzech weekendów rozgrywek oraz w razie kwalifikacji także w turnieju finałowym rozgrywanym w Japonii. W szeregach dziewięciokrotnych zwyciężczyń tej prestiżowej imprezy zabrakło libero Fabi, która niedawno ogłosiła zakończenie reprezentacyjnej kariery. Na liście znalazło się za to miejsce dla Jaqueline Carvalho, która wróciła do siatkówki po urlopie macierzyńskim. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych siatkarek świata jako jedyna kadrowiczka nie ma jeszcze przypisanej przynależności klubowej. W teamie prowadzonym przez Ze Roberto znalazło się miejsce dla kilku zawodniczek, które wyróżniły się w minionych rozgrywkach brazylijskiej Superligi. Do tej grupy należy zaliczyć 23-letnią środkową Anę Carolinę, 20-letnią przyjmującą Gabi Bragę, libero ekipy E.C. Pinheiros Leię czy przyjmującą Sesi-SP Suelle. Szkoleniowiec kanarkowych nie zdecydował się na odmłodzenie składu, a wręcz przeciwnie – średnia wieku jego drużyny wzrosła z 26,1 na 26,3.

Skład reprezentacji Brazylii na World Grand Prix:Rozgrywające:
Dani Lins
Fabiola
Ana Tiemi

Środkowe:
Angelica Malinverno
Fabiana Claudino
Juciely
Ana Carolina
Adenizia
Thaisa Menezes

Przyjmujące:
Jaqueline Carvalho
Michelle Pavão
Gabi Braga
Natalia Pereira
Fernanda Garay
Suelle

Atakujące:
Tandara Caixeta
Sheilla Castro
Monique Pavão
Andreia Laurence

Libero:
Leia
Suelen
Camila Brait

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved