Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Trzon Nike Węgrów bez zmian

Trzon Nike Węgrów bez zmian

fot. Bernard Guziałek

Trwa kompletowanie składu PMKS-u Sokołów S.A. Nike Węgrów. W szeregach beniaminka nie dojdzie do rewolucji kadrowej. Na razie klub porozumiał się z trzema nowymi zawodniczkami, a szuka jeszcze wzmocnień na środek i rozegranie.

Siatkarki Nike Węgrów mają za sobą bardzo udany sezon, zakończony wywalczeniem awansu do I ligi. O punkty w I lidze zapewne nie będzie im tak łatwo, ale ich przewagą może okazać się zgranie, bowiem w zespole pozostała większość zawodniczek, które broniły jego barw w minionych rozgrywkach. Przede wszystkim w Węgrowie udało się zatrzymać dwie doświadczone zawodniczki – Małgorzatę Kupisz oraz Marlenę Mieszałę. Poza tym w Nike wciąż występowały będą – Beata Mielczarek, Izabela Kożon, Izabela Panufnik, Marta Piekut-Gurtowska i Małgorzata Zaciek. W szerokim składzie pozostaną także dwie licealistki – Natalia Dąbkowska i Anna Wądołkowska.

Jak na razie w Węgrowie pojawiły się trzy nowe zawodniczki. Pierwszą z nich jest Angelika Bulbak. To 23-letnia zawodniczka grająca na pozycji libero. Jest ona wychowanką Calisii Kalisz, z której trafiła do SMS-u Sosnowiec, a następnie broniła barw także ekipy z Białegostoku oraz warszawskiej Sparty, z którą w minionym sezonie uplasowała się na siódmym miejscu w I lidze. Ma na swoim koncie także występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Pod skrzydła trenera Kupisza trafić ma również Gabriela Borawska. To wychowanka Nike Ostrołęka, grająca na pozycji przyjmującej. Ma 22 lata, a na swoim koncie występy między innymi w Silesii Volley oraz łódzkim ŁKS-ie. Do mazowieckiego beniaminka dołączyła także Izabela Trocińska. To mierząca 189 cm środkowa, która będzie uczyła się w miejscowym Szkolnym Ośrodku Siatkarskim, a jednocześnie zbierała siatkarskie szlify od bardziej doświadczonych koleżanek. Klubowi działacze szukają jeszcze wzmocnień na rozegranie oraz środek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved