Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Czeka mnie wcale niemałe wyzwanie

Piotr Gruszka: Czeka mnie wcale niemałe wyzwanie

fot. archiwum

- Jestem gotowy do ciężkiej pracy. Chciałbym, aby zawodnicy grający w zespole mieli satysfakcję i czuli, że są coraz lepsi - powiedział były reprezentant Polski, a obecnie nowy szkoleniowiec BBTS-u Bielsko-Biała, Piotr Gruszka.

Piotr Gruszka poszedł śladem Sebastiana Świderskiego i po zakończeniu sportowej kariery zasiadł na ławce trenerskiej. Od nowego sezonu poprowadzi on BBTS Bielsko-Biała. – Czeka mnie nowe, wcale niemałe wyzwanie. Sam jestem nim podekscytowany. Zobaczymy jak będzie to wyglądało w praktyce – powiedział Gruszka. – Nie obawiam się, choć na pewno zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie, ale nabrałem dystansu do tego, co robiłem przez ostatnie ponad dwadzieścia lat. Stwierdziłem, że warto spróbować przekazać moją wiedzę innym. Bo nie jest powiedziane, że będę dobrym trenerem. Jestem gotowy do ciężkiej pracy. Chciałbym, aby zawodnicy grający w zespole mieli satysfakcję i czuli, że są coraz lepsi – dodał w rozmowie z Adrianem Brzozowskim były reprezentant Polski.

Wszystko wskazuje na to, że swoje boiskowe doświadczenie nowy trener BBTS-u będzie przekazywał nie tylko młodzieży, lecz również bardziej ogranym zawodnikom, takim jak chociażby Polański czy Pilarz, którzy zasilili szeregi ekipy z Bielska-Białej. – Cieszę się, że udało mi się pozyskać chłopaków, którzy mieli już styczność z PlusLigą. Ale to są ludzie, którzy mogą pokazać jeszcze więcej i pograć dobrze w siatkówkę – skomentował Gruszka. – Do celu chcemy dążyć razem, a nie będę stawiał na indywidualne osoby, bo w siatkówce indywidualnie nic się nie wygra – dodał.

Poprzedni sezon dla drużyny z Beskidów nie był zbyt udany, bowiem na swoim koncie zanotowała tylko pojedyncze zwycięstwa. Przełożyły się one na ostatnie miejsce w tabeli. W kolejnych rozgrywkach BBTS ma walczyć o lokatę w czołowej ósemce. – Nie będzie mnie interesowało wygranie kilku meczów więcej niż w poprzednim sezonie. Myślę, że awans do play-off będzie realnym do osiągnięcia celem, choć najpierw muszę zobaczyć i poznać pełny zespół – zakończył Gruszka.*Rozmawiał Adrian Brzozowski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved