Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Winiarski: Skupiamy się na ciężkiej pracy

Michał Winiarski: Skupiamy się na ciężkiej pracy

fot. Łukasz Krzywański

- Sport uczy pokory i pokazuje, że w tej zabawie nie ma gwiazd. Wczoraj byłeś mistrzem, dzisiaj przegrałeś i idziesz w odstawkę - powiedział Michał Winiarski, przyjmujący reprezentacji Polski, która wczoraj uległa rywalom z Brazylii.

Za polskimi siatkarzami dwa mecze z Brazylią. W pierwszym okazali się zdecydowanie lepsi od podopiecznych trenera Rezende, ale w drugim siatkarze z Ameryki Południowej pokazali klasę i wypunktowali biało-czerwonych. – Sport uczy pokory i pokazuje, że w tej zabawie nie ma gwiazd. Wczoraj byłeś mistrzem, dzisiaj przegrałeś i idziesz w odstawkę – powiedział Michał Winiarski. Siatkarze z Brazylii mieli wprawdzie słabszy początek sezonu, ale jeszcze mogą pokazać klasę. To nadal wielka drużyna, pozostająca w gronie faworytów do mistrzostwa świata – dodał na łamach Przeglądu Sportowego przyjmujący reprezentacji Polski.

Jak na razie podstawowi przyjmujący w kadrze nie błyszczą, ale dzielnie starają się ich zastąpić Buszek i Mika. Zdaniem Winiarskiego na mundialu wszyscy powinni być w dobrej dyspozycji. – Do mistrzostw jest sporo czasu i powinniśmy nadrobić zaległości treningowe. Na razie skupiamy się na ciężkiej pracy, by odbudować się fizycznie, dlatego nie jesteśmy w optymalnej formie. Nie widzę jednak problemu – zawodnicy, którzy teraz grają w wyjściowym składzie, pokazują się z naprawdę dobrej strony. Okazuje się, że mamy w Polsce szerokie zaplecze utalentowanych zawodników, którzy mogą nas zastąpić. Rywalizacja o miejsce w składzie na mundial będzie naprawdę bardzo ciekawa – podkreślił Winiarski. – Mundial w Polsce będzie chyba moim ostatnim i jeśli mamy zdobyć złoty medal, to pogodzę się nawet z rolą rezerwowego – dodał.

Mimo że podstawowym celem podopiecznych trenera Antigi są mistrzostwa świata, to nie oznacza to, iż odpuszczają rywalizację w Lidze Światowej. Obecnie sytuacja w grupie A jest bardzo ciekawa, ponieważ o dwa miejsca premiowane awansem walczą Polacy, Brazylijczycy oraz Irańczycy. – Naszym celem są mistrzostwa świata, a Liga Światowa jest tylko etapem przygotowań do mundialu. Jeśli uda nam się wygrać dwa mecze z Iranem, powinniśmy spokojnie awansować do turnieju finałowego Ligi Światowej – zakończył.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved