Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Możdżonek: Jestem do dyspozycji selekcjonera

Marcin Możdżonek: Jestem do dyspozycji selekcjonera

fot. Joanna Skólimowska

- Zanosi się na to, że nie zagram już w żadnym meczu LŚ - mówi środkowy reprezentacji Polski, Marcin Możdżonek. - Nie obrażam się na reprezentację Polski. Chcę grać w drużynie narodowej i mam nadzieję, że dostanę szansę od Stephane'a Antigi - dodaje.

Zanosi się na to, że nie zagram już w żadnym meczu Ligi Światowej. Z dwóch powodów. Pierwszy i najważniejszy jest taki, że w piątek będę miał zastrzyk z czynnikiem wzrostu. Boli mnie bark. To ciągnie się już od dłuższego czasu, od pierwszego w tym roku zgrupowania w Spale. Raz jest lepiej, innym razem gorzej, ale doszliśmy do wniosku ze Stephanem, że lepiej to zaleczyć. Taką informację dostałem od trenera Antigi dzień przed meczem z Brazylią w Krakowie. W tej sytuacji na pewno nie będzie mnie nie tylko w meczach z Brazylią, nie polecę także do Iranu. Mam się stawić dopiero na zbiórkę kadry przed spotkaniami z Iranem w Gdańsku na początku lipca – przyznaje na łamach Przeglądu Sportowego Marcin Możdżonek.

W życiu sportowca bywają dwa, może trzy dni w roku, gdy nic nie boli. Taka jest prawda. Często rozgrywałem spotkania z bólem, w klubie występowałem przez pół sezonu ze złamaną kością stopy, potem to się przeciągnęło także na kadrę – zdradza środkowy reprezentacji Polski. – Dlatego ból barku, który teraz odczuwam, nie stanowił dla mnie dużej przeszkody. Stephane ma jednak taką, a nie inną koncepcję, chce grać takimi, a nie innymi zawodnikami. Skoro i tak nie występuję w meczach Ligi Światowej, to nie było sensu przeciągać sprawy i Stephane zasugerował mi podjęcia leczenia – dodaje.

Możdżonek nie wystąpił w żadnym z dotychczas rozegranych meczów Ligi Światowej. – Jak każdy trenuję po to, żeby grać i nadal czekam na swoją szansę. Na razie jej nie dostałem, mam jednak nadzieję, że ten moment nadejdzie. Zależy mi na tym, bo od wielu lat jestem reprezentantem Polski i nadal chciałbym być częścią zespołu narodowego. Na razie trener stawia na innych, a ja nie mam na to wpływu – mówi zawodnik. – Jestem do dyspozycji selekcjonera. Nie wyobrażam sobie, żebym miał nie przyjechać na zgrupowanie reprezentacji Polski z błahych powodów. Chcę grać w drużynie narodowej i tak będzie do końca mojej kariery sportowej – dodaje.Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved