Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Lechia Tomaszów Maz. zbroi się przed sezonem

Lechia Tomaszów Maz. zbroi się przed sezonem

fot. archiwum

Adrian Zalewski, który w ostatnim sezonie bronił barw Avii Świdnik, został nowym siatkarzem drugoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. - Interesuje mnie gra o najwyższe cele, stąd mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć awans - przyznaje zawodnik.

Adrian Zalewski jest wychowankiem KS-u Wifamy Łódź. W klubie tym sięgnął po 8. miejsce w Polsce w sezonie 2006/07 w kategorii młodzika. W sezonie 2007/08 w kategorii kadetów zdobył brąz na mistrzostwach Polski i otrzymał powołanie do szerokiej kadry Polski kadetów. W latach 2008-2011 był siatkarzem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie brał udział w rozgrywkach I i II ligi.

W dorosłej siatkówce od roku 2011 z drużyną ASPS-u Avii Świdnik występował w rozgrywkach II ligi. W 2013 roku wygrał z Avią swoją grupę II ligi i awansował z tym klubem do I ligi, gdzie grał w minionym sezonie. – Na grę w Lechii na pewno skłoniła mnie myśl, że będę „pracował” bliżej rodzinnego miasta, a także oczekiwania zarządu klubu, który w tym roku chce powalczyć o awans do I ligi. Ponieważ interesuje mnie gra o najwyższe cele, stąd mam nadzieję, że uda nam się go osiągnąć – mówi Adrian Zalewski. – W Tomaszowie będzie młody skład, który w nadchodzącym sezonie powinien pokrzyżować plany innym zespołom na parkietach drugiej ligi. Moim osobistym celem w tym sezonie jest gra w pierwszej szóstce, a awansując do wyższej ligi, będzie także można pomoc klubowi w odzyskaniu dawnej renomy. Wierzę w to, że mnie i innym zawodnikom to się uda – dodaje nowy przyjmujący Lechii.

Adrian Zalewski dołączy w sierpniu do innych zakontraktowanych przez klub siatkarzy: Adama Herbicha, Dawida Kornackiego, Krzysztofa Dziubka, Piotra Jedlińskiego, Mariusza Neroja, Szymona Knapa, Łukasza Zugaja oraz Daniela Ostrowskiego. 

źródło: kslechia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved