Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kinga Kasprzak wraca do Europy. Tym razem zagra w Turcji

Kinga Kasprzak wraca do Europy. Tym razem zagra w Turcji

fot. Cezary Makarewicz

Kinga Kasprzak po roku spędzonym w Szanghaju przenosi się bliżej domu. Reprezentacyjna przyjmująca od przyszłego sezonu będzie reprezentować barwy występującego w tureckiej ekstraklasie Çanakkale Belediyespor Kulübü.

Kilka miesięcy temu, kiedy Kinga Kasprzak wróciła po przygodzie w Chinach do Polski, tematem „nr 1” był stan zdrowia siatkarki, która od stycznia zmagała się z kontuzją kolana. Nasza reprezentacyjna skrzydłowa niechętnie wypowiadała się na temat przyszłości, podkreślając, iż dla niej najważniejsze jest dojście do pełnej sprawności. Nie wykluczyła też możliwości dalszej gry na Dalekim Wschodzie. – Jeżeli miałabym powtórzyć historię z klubem azjatyckim, to dlaczego nie? Rozgrywki ligowe są tam bardzo szybkie i intensywne. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie – mówiła siatkarka w jednym z wywiadów.

Okazuje się, że przynajmniej przez najbliższy sezon rozdział z siatkówką azjatycką dla Kingi Kasprzak jest zamknięty. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, reprezentantka Polski podpisała roczny kontrakt z zeszłorocznym beniaminkiem tureckiej ekstraklasy, Çanakkale Belediyespor Kulübü. Klub został założony w 1987 r. i do tej pory jego największym sukcesem jest awans i utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. W minionym sezonie w zespole występowała klubowa koleżanka Kasprzak z Muszyny – Vesna Djurisić, która do Belediyesportu trafiła z Impelu Wrocław.

Przypomnijmy, że Kinga Kasprzak po trzech sezonach w barwach Muszynianki Fakro Muszyna, z którą świętowała największe klubowe sukcesy w karierze, zdecydowała się obrać kierunek wyznaczony już przez Katarzynę Skowrońską-Dolatę. Dwudziestosiedmioletnia przyjmująca wybrała ofertę gry w lidze chińskiej. Wraz z drużyną Guohua Life Szanghaj zakończyła swój pierwszy sezon poza granicami kraju na 5. miejscu, jednak z powodu kontuzji Polka nie mogła zagrać w najważniejszych meczach fazy play-off.Być może po powrocie do zdrowia Kasprzak znajdzie się w kręgu zainteresowania trenera reprezentacji Polski. Gra skrzydłowej nad Cieśniną Dardanele z pewnością ułatwi sztabowi szkoleniowemu kadry na baczne przyglądanie się zawodniczce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved