Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Jan Such: Wierzę w awans Polski do Final Six

Jan Such: Wierzę w awans Polski do Final Six

fot. Joanna Skólimowska

- Na pewno awans do Final Six Ligi Światowej jest kadrze polskich siatkarzy bardzo potrzebny i nie tylko ze względów sportowo-prestiżowych. We Florencji byłyby do rozegrania dodatkowe mecze - stwierdził Jan Such, trener Campera Wyszków.

Kilku graczom, m.in. Michałowi Winiarskiemu, Bartoszowi Kurkowi czy Mariuszowi Wlazłemu rywalizacja z czołowymi zespołami świata jest bardzo potrzebna. Oni będą naszymi kluczowymi zawodnikami w mistrzostwach świata – powiedział trener triumfatora I ligi siatkarzy Campera Wyszków, Jan Such.

Szkoleniowiec ostatnie dwa tygodnie spędził na urlopie pod gorącym słońcem Egiptu, ale jak sam podkreśla, „śledził na bieżąco wydarzenia na siatkarskich parkietach.” – To już jest skrzywienie zawodowe. Satelita w hotelu został ustawiony na odpowiednie programy. Po dotychczasowych meczach w Lidze Światowej widać jak ważni dla kadry są gracze doświadczeni. Reprezentacyjny atak potrzebuje Mariusza Wlazłego. Udanie rozwija talent Fabiana Drzyzgi. Będziemy mieli jeszcze w przyszłości z tego chłopaka dużą korzyść – stwierdził Jan Such.

W grupie A Ligi Światowej polskim siatkarzom pozostały do rozegrania ostatnie cztery mecze – wszystkie z Iranem. – Brazylia będzie prezentowała się coraz lepiej. W ostatnich meczach z nami zawodnikom trenera Bernardo Rezende brakowało szybkości. Myślę, że w najbliższy weekend pokonają oni Włochów. Nam trzeba zdobyć jakieś punkty w Teheranie. W rewanżu u siebie będziemy faworytami. Od nas samych zależy czy wywalczymy awans. Jestem dobrej myśli – zakończył Jan Such.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved