Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dawid Konarski: Postaramy sie wyciągnąć wnioski

Dawid Konarski: Postaramy sie wyciągnąć wnioski

fot. Joanna Skólimowska

Po niedzielnym spotkaniu z Brazylią awans biało-czerwonych do Final Six Ligi Światowej stanął pod znakiem zapytania. - Jedziemy do Teheranu po dwa zwycięstwa, a później musimy wygrać mecze w Gdańsku - mówi polski atakujący Dawid Konarski.

Reprezentacja Polski nie może zaliczyć niedzielnego spotkania do udanych. Podopieczni trenera Antigi musieli uznać wyższość Brazylijczyków, którzy gładko pokonali gospodarzy w trzech setach, do 21, 16 i 17. – Zagraliśmy dzisiaj dużo słabiej niż w Krakowie, musimy jak najszybciej poprawić to, bo nie możemy występować z taką różnicą w grze między dwoma dniami. Nie może nam się to więcej powtórzyć – powiedział tuż po spotkaniu Dawid Konarski, atakujący reprezentacji. Canarinhos od początku spotkania kontrolowali sytuację na boisku. Ich gra zdecydowanie różniła się od tego, co pokazali w poprzednim spotkaniu. – Brazylia zagrała dzisiaj o wiele lepszą siatkówkę niż w Krakowie, a my jeszcze podawaliśmy im do tego rękę. W naszej grze pojawiły się przestoje i traciliśmy punkty seriami. Musimy to wyeliminować do meczu z Iranem – ocenił.

Porażka z Brazylijczykami nieco skomplikowała sytuację reprezentacji Polski w rozgrywkach Ligi Światowej. Obecnie podopieczni trenera Antigi zajmują trzecie miejsce w tabeli ex aequo z drużyną Bernardo Rezende. W piątek biało-czerwoni rozpoczną zmagania w Teheranie z Iranem i będzie to ich „być albo nie być" w rozgrywkach Ligi Światowej. – Za tydzień zmierzymy się z Iranem i na pewno będziemy chcieli zapomnieć jak najszybciej o tej porażce, zwłaszcza że z Brazylią już nie będziemy grać. Na pewno przeanalizujemy ten mecz i postaramy się wyciągnąć pewne wnioski. Teraz będziemy mieli dwa dni wolnego, żeby trochę odpocząć i naładować siły. Jedziemy do Teheranu po dwa zwycięstwa, a później musimy wygrać mecze w Gdańsku – podkreślił atakujący.

Konarski nie krył zadowolenia z polskich kibiców, którzy przychodzili na mecze i dzielnie wspierali reprezentantów. – Gdziekolwiek byśmy w Polsce nie grali, to kibice zapełniają wszystkie miejsca, atmosfera jest wspaniała i wszyscy świetnie się bawią – zaznaczył zawodnik. Bydgoszcz także nie zawiodła polskich siatkarzy. Niemal każde miejsce w ośmiotysięcznej hali było zajęte, a kibice do ostatnich akcji spotkania dzielnie wspierali swoich ulubieńców. – Tym bardziej szkoda, że zagraliśmy tak słaby i krótki mecz. Pragnę tylko przeprosić wszystkich tych, którzy dopingowali nas w hali w Bydgoszczy za naszą grę i dziękuję, że mimo wszystko byli z nami i do końca dopingowali nas – zakończył Konarski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved