Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zmiany w Pszczynie, Turbak i Kędzia obrały kierunek czeski

Zmiany w Pszczynie, Turbak i Kędzia obrały kierunek czeski

fot. plkspszczyna.pl

Dwie siatkarki, które w zeszłym sezonie występowały w barwach śląskiego PLKS-u Pszczyna Jastrzębie-Borynia trafiły do czeskiej ekstraklasy. Z informacji Strefy Siatkówki wynika, że w Sokole Frydek Mistek grać będą Agata Turbak i Marta Kędzia.

Po tym, jak PLKS po dwóch latach nieobecności powrócił do grona pierwszoligowców, w klubie rozpoczęła się przebudowa drużyny, która pod wodzą Jarosława Bodysa walczyć będzie na zapleczu ekstraklasy. Władze PLKS-u potwierdziły, że w zespole pozostaną doświadczone zawodniczki jak Angelika Wardęga, Agnieszka Mitręga i Agnieszka Bodys oraz przyjmująca Marta Jędrysik i środkowa, Sandra Osuchowska. Po roku gry w czeskiej Ostrawie pewne jest przejście pochodzącej z pobliskiego Wodzisławia Śląskiego Agnieszki Starzyk-Bonach, a także rozgrywającej Silesii Volley Mysłowice – Izabeli Soi.

Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, w przyszłym sezonie w barwach ekipy PLKS-u Pszczyny Jastrzębie-Borynia zagra jeszcze jedna siatkarka, która podobnie jak Soja, przez ostatnie lata grała na Śląsku w drużynie z Mysłowic. Mowa o dwudziestodwuletniej libero Joannie Nickowskiej, która na Śląsk trafiła z Chemika Police. Kolejną zawodniczką beniaminka I ligi kobiet prawdopodobnie będzie klubowa koleżanka Starzyk-Bonach, Karolina Michalkiewicz. Skrzydłowa zanim trafiła do Czech, bezskutecznie biła się z Jedynką Aleksandrów Łódzki o prawo gry w ORLEN Lidze.

Wiele wskazuje na to, że przeciwny kierunek do Starzyk-Bonach oraz Michalkiewicz obiorą Marta Kędzia, którą zastąpiła Nickowska i Agata Turbak. Obie siatkarki w przyszłym sezonie będą reprezentować barwy Sokola Frydek Mistek. Nowy klub byłych pszczynianek zakończył poprzedni sezon w czeskiej ekstraklasie na 5. miejscu. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved