Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Berlin: Trzy polskie pary walczą w turnieju głównym

WT Berlin: Trzy polskie pary walczą w turnieju głównym

Rozpoczął się turniej główny WT w Berlinie, w którym grają trzy polskie męskie pary. Porażkę i zwycięstwo zanotowali Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Dwie porażki ponieśli Piotr Kantor/Bartosz Łosiak.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz znaleźli się w grupie C Grand Slam w Berlinie, gdzie ich pierwszym przeciwnikiem grupowym był duet Isaac Kapa i Christopher McHugh z Australii. Polacy wygrali to spotkanie 2:0, ale oba sety były niezwykle zacięte i zwycięstwo nie przyszło biało-czerwonym łatwo. W pierwszej partii Polacy wygrali dopiero po zaciętej końcówce na przewagi, w drugiej również po ciężkim boju 21:19.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Kądzioła i Szałankiewicz zagrali z rozstawionymi z numerem 3 Łotyszami Aleksandrsem Samoilovsem i Janisem Smedinsem, którzy w swoim pierwszym meczu pokonali 2:0 Hiszpanów. Dwusetowe zwycięstwo udało im się także zanotować w meczu z Polakami. Rywale nie pozwolili biało-czerwonym rozwinąć skrzydeł, wygrywając sety, kolejno, do 17 i 19. Jutro przeciwnikami polskiej pary będą Hiszpanie Francisco Marco i Christian Garcia.

(21:17, 21:19)

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy rywalizują w grupie D, w pierwszym meczu musieli przełknąć gorycz porażki. Ich przeciwnikami byli Niemcy Alexander Walkenhorst i Stefan Windscheif, a pierwszy set zupełnie nie zapowiadał późniejszych wydarzeń. Polacy w pełni kontrolowali przebieg gry i pewnie wygrali 21:14. W drugiej partii rywale postawili poprzeczkę dużo wyżej, a i nasi siatkarze zaczęli popełniać więcej błędów. W konsekwencji biało-czerwoni przegrali w końcówce do 19 i o wyniku miał rozstrzygnąć tie-break. W nim w końcówce ponownie górą byli Niemcy i to oni mają już jedną wygraną na koncie.

W drugim swoim spotkaniu Fijałek i Prudel zmierzyli się z austriacką parą Tobias Winter/Lorenz Petutschnig. Rozstawieni w turnieju z 29. numerem przeciwnicy nie sprawili biało-czerwonym wielu kłopotów. W miarę wyrównany był bowiem jedynie pierwszy set, który Polacy wygrali z dwupunktową przewagą (21:19). Drugą i jak się okazało ostatnią partię Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel wygrali już pewniej, triumfując nad przeciwnikiem 21:16. Jutro w ostatnim meczu grupy D biało-czerwoni zmierzą się z rozstawionym w turnieju z numerem 4 włoskim duetem Nicolai/Lupo.

(15:21, 21:17, 15:13)

W grupie G rywalizują Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polacy w pierwszym spotkaniu grali z faworyzowaną parą Jacob Gibb/Casey Patterson ze Stanów Zjednoczonych. W pierwszym secie biało-czerwoni starali się jeszcze dotrzymać kroku rywalom, w końcu jednak musieli uznać wyższość Amerykanów i przegrali do 17. W drugiej partii przewaga przeciwników była już o wiele bardziej wyraźna. Polacy przegrali wysoko, do 11, a przed nimi jeszcze równie ciężkie dwa mecze grupowe.

Początek spotkania był wyrównany. Później nasi reprezentanci objęli trzypunktowe prowadzenie (15:12). Jednak duet Ricardo Alex Costa Santos i Álvaro Morais Filho szybko odrobił straty (16:16). W końcówce to Brazylijczycy objęli przewagę, dzięki czemu wygrali 21:18. Druga partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Na dwa oczka odskoczyli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor (8:6). Biało-czerwoni nawet powiększyli swoją przewagę (12:7). Brazylijczycy zaczęli sukcesywnie odrabiać straty (8:13, 11:13), ostatecznie doprowadzili do remisu po 16. Polacy już nie zdołali odskoczyć rywalom i to para Ricardo/Álvaro Filho wygrała 21:19 i całe spotkanie 2:0.