Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Badura: Marzenia się spełniają

Piotr Badura: Marzenia się spełniają

fot. archiwum

- Szansa na pokazanie się w PlusLidze i możliwość na rozwijanie swoich umiejętności, które są jeszcze skromne w porównaniu do reszty zespołu - takie możliwości widzi przed sobą Piotr Badura, który w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem PGE Skry.

Do tej pory siatkarzy PGE Skry mogłeś oglądać w telewizji, ewentualnie z trybun. Teraz będziesz z nimi trenował i razem grał. Szok? Niedowierzanie?

Paweł Badura:Na pewno jest to dla mnie duży przeskok. Jestem bardzo mile zaskoczony, że będę mógł grać i trenować z takimi gwiazdami i ogólnie grać w takim klubie jak PGE Skra.

Co dla ciebie oznacza ta zmiana?Szansa na pokazanie się w PlusLidze i możliwość na rozwijanie swoich umiejętności, które są jeszcze skromne w porównaniu do reszty zespołu.

Spełniły się marzenia?

Na pewno! To było moje marzenie grać w Bełchatowie. Jak widać marzenia się spełniają. Trzeba tylko bardzo chcieć i ciężko pracować, aby osiągnąć wyznaczony sobie cel.

Jak dowiedziałeś się o propozycji gry w PGE Skrze?

Pewnego poranka dostałem telefon, żebym przyjechał do bełchatowskiego klubu na rozmowę z jego włodarzami. To właśnie wtedy dostałem propozycję zagrania w drużynie mistrza Polski. Byłem bardzo mile zaskoczony. To był jeden z najlepszych dni w moim życiu.

To zapewne milowy krok w twojej przygodzie z siatkówką.

Tak, zdecydowanie. Grałem w Młodej Lidze, w której zdobyliśmy złoto, w drugiej lidze wywalczyliśmy awans do pierwszej ligi, jestem też w reprezentacji Polsku juniorów, ale… to nie był poziom seniorski, w którym teraz będę musiał się zmierzyć.

Kłos, Wrona, Lisinac… Bardzo ciężko będzie wygrać rywalizację z tymi zawodnikami. Inna sprawa, że nawet na treningu wiele się od nich nauczysz.

Myślę, że będzie mi bardzo ciężko mierzyć się z zawodnikami na tak wysokim poziomie jak oni. Skoro jednak udało mi się dostać do tej drużyny, to będę się starał o jak najlepsze wyniki, aby trener mógł mnie zauważyć.

PGE Skra będzie walczyć na wielu frontach, więc okazja do gry na pewno będzie. Trudno, żeby w każdym meczu grali ci sami zawodnicy.

Pewnie tak. Mam nadzieję, że trener da mi szansę na grę w kilku meczach. Będę chciał w nich udowodnić, że nie przez przypadek pojawiłem się w tej drużynie.

Więcej w serwisie skra.pl

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved