Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Paweł Blomberg poprowadzi Huragan Wołomin

Paweł Blomberg poprowadzi Huragan Wołomin

fot. archiwum

Paweł Blomberg poprowadzi w najbliższym sezonie drugoligowy MUKS Huragan Wołomin. Podpisana właśnie umowa z wołomińskim klubem zakłada trenowanie przez nowego szkoleniowca drużyny II ligi oraz jednego z zespołów młodzieżowych.

Nowy trener wołomińskiej ekipy w swojej karierze współpracował już z wieloma zespołami I i II ligi. Były to Czarni Radom i Skra Bełchatów, z którymi awansował do ekstraklasy, a także Chemik Bydgoszcz, Pronar Hajnówka, Wifama Łódź i Czarni Rząśnia. Kolejnym wyzwaniem będzie prowadzenie Huraganu Wołomin. Szkoleniowiec zdążył już nieco poznać swoich nowych podopiecznych. – Byłem gościem na kilku treningach, z kilkoma z nich wcześniej wielokrotnie spotykaliśmy się na różnych parkietach, znam więc Sędka czy Gniewka, Świerżewskiego czy Alancewicza, którego teraz zastąpię. Poznamy się jednak tak naprawdę dopiero czwartego sierpnia, bo zaczniemy regularne, codzienne treningi – powiedział w rozmowie z serwisem zyciepw.pl Paweł Blomberg.

Początkowo trener przymierzany był do pracy z juniorską ekipą. – W ostatniej chwili nastąpiła zmiana – trener Trzciński przenosi się do MOS-u Wola. Wiem, że miał świetne wyniki z młodzikami, sporo ich nauczył i szkoda, że odchodzi – to dla chłopców ważny moment, będą wyrastać na prawdziwych siatkarzy… – przyznał nowy szkoleniowiec. – Mam nadzieję, że uda mi się go zastąpić – dla młodych zawodników to pewnie przeżycie, ale tak wygląda nasze trenerskie i zawodnicze życie… Ciągłe zmiany, na każdym szczeblu, zmiany klubów już na etapie młodzika. Juniorów pewnie spróbujemy łączyć z seniorami podczas treningów i w rozgrywkach – w poprzednim sezonie, o ile wiem, odbyły się już takie próby – dodał.

Odniósł się także do sukcesów Stolarki Wołomin z końca lat 90., której na moment udało się awansować do ekstraklasy. – Prowadziłem wtedy Skrę Bełchatów, graliśmy z Wołominem wspaniałe, widowiskowe mecze, większość z nich kończyła się wynikiem 3:2 – wspominał trener. – Wszystko jest możliwe i może się zdarzyć – nawet jeśli krucho ze sponsorami. Pierwszy klub, który prowadziłem, czyli Czarni Radom, awansował do ekstraklasy z dwunastoma własnymi wychowankami w składzie. Wszystko zależy od pracy z młodzieżą – jeśli w szkołach powstają klasy sportowe, a w Wołominie to się dzieje, to wszystko jest na dobrej drodze – zakończył Paweł Blomberg. 

źródło: inf. własna, zyciepw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved