Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS Siedlce z nowym atakującym

KPS Siedlce z nowym atakującym

fot. archiwum

Wicemistrz I ligi mężczyzn, KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, pozyskał nowego zawodnika. Atakującym w siedleckiej ekipie został gracz młodej ZAKSY Kędzierzyn Koźle, najlepszy atakujący i punktujący Młodej Ligi Karol Butryn.

Karol Butryn mierzy 195 cm wzrostu i urodził się w 1993 roku. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w wieku 15 lat w drużynie Cisów Nałęczów. Siatkówką na serio zainteresował się jednak dopiero w szkole średniej, kiedy trafił do Avii Świdnik. Młodemu adeptowi opanowywanie sztuki siatkarskiej szło bardzo dobrze. Był wyróżniającym się zawodnikiem na swojej pozycji. Szansa na dalszy rozwój pojawiła się wraz z powstaniem Młodej Ligi, gdzie od 2011 roku reprezentował w tych rozgrywkach barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Ostatni sezon Butryn może zaliczyć do niezwykle udanych. Zdobywając 476 punktów w 26 meczach, Karol został najlepszym atakującym i punktującym Młodej Ligi. Na pozycji atakującego w siedleckim KPS-ie będzie rywalizować ze starszym od siebie o rok Arkadiuszem Żakietą.

 źródło: kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved