Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwie zawodniczki Developresu w Sparcie Warszawa

Dwie zawodniczki Developresu w Sparcie Warszawa

fot. archiwum

Kolejne dwie zawodniczki podpisały kontrakty ze Spartą Warszawa. Ekipę ze stolicy wzmocniły siatkarki z drużyny Developresu Rzeszów, które wywalczyły w minionym sezonie awans do ORLEN Ligi - środkowa Izabela Cieśnik oraz przyjmująca Gabriela Mazur.

Na środku bloku Sparty zobaczymy w najbliższym sezonie 23-letnią Izabelę Cieśnik. Leworęczna środkowa mierzy 187 centymetrów wzrostu i pochodzi z Grudziądza. Oprócz wspomnianego Developresu broniła barw takich klubów, jak: Stal Grudziądz, KS Pałac Bydgoszcz i MUKS Joker Metro Świecie. Wraz z juniorską drużyną z Bydgoszczy wywalczyła w 2010 roku mistrzostwo Polski juniorek, a rok wcześniej zdobyła srebrny medal tych rozgrywek. W ekipie z Rzeszowa Cieśnik występowała od 2012 roku, przyczyniła się zatem do jej dwóch awansów do wyższej klasy rozgrywkowej.

Drużyna ze stolicy wzmocniła również swoją lewą flankę: na przyjęciu Sparty w nowym sezonie zobaczymy 20-letnią Gabrielę Mazur. Zawodniczka ta mierzy 181 centymetrów wzrostu i jest rodowitą rzeszowianką. Przed transferem do Developresu grała dla drużyn San-Pajdy Jarosław, RKS-u Bolesław Rzeszów oraz MKS-u V LO Rzeszów. Oprócz awansu do ORLEN Ligi z Developresem nowa skrzydłowa Sparty może pochwalić się brązowym medalem MPJ. – Liczę, że przejście do Sparty będzie dla mnie szansą pokazania swoich umiejętności – powiedziała nowa przyjmująca Sparty. – Będąc w Developresie, ciężko pracowałyśmy przez dziesięć miesięcy, co – mam nadzieję – zaprocentuje w nadchodzącym sezonie. Warszawa daje mi również możliwość kontynuowania nauki, co również jest dla mnie ważne. Mam nadzieję, że wraz z dziewczynami stworzymy zgrany zespół.

W barwach Sparty nie zagrają Marta Jaszczuk i Joanna Sałyga. Drugą z wymienionych zawodniczek na pewno kibice Sparty zobaczą w nadchodzącym sezonie przynajmniej dwukrotnie – środkowa wróciła do Łodzi, gdzie związała się z tamtejszym ŁKS-em.źródło: spartawarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved