Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Czwartkowe mecze w LE, zwycięstwa słoweńskich drużyn

Czwartkowe mecze w LE, zwycięstwa słoweńskich drużyn

Słowenki prowadziły już 2:0, jednak reprezentantki Bułgarii zdołały doprowadzić do tie-breaka. W piątym secie lepsze okazały się gospodynie tego spotkania. W drugim dzisiejszym meczu Słoweńcy pokonali w trzech setach zespół Austrii.

Słowenki lepiej weszły w spotkanie, szybko objęły sześciopunktowe prowadzenie (7:1). Bułgarki starały się zmniejszyć straty, jednak nie potrafiły zatrzymać atakujących rywalek. Gospodynie niesione dopingiem kibiców utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie. Bułgarki złapały kontakt z przeciwniczkami (15:16). O czas poprosił Bruno Najdic, a po nim Słowenki odskoczyły na sześć oczek (21:15). Miejscowe tej przewagi już nie roztrwoniły i wygrały 25:21. Druga partia była bardziej wyrównana, raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na dwu-, trzypunktowe prowadzenie, a po chwili na tablicy wyników widniał remis. Na drugiej przerwie technicznej 16:14 prowadziły Bułgarki. Słowenki doprowadziły do remisu po 17 i od tego momentu to one narzuciły swój styl gry. W końcówce podopieczne Iwana Petkowa próbowały odrobić straty, ale ta sztuka im się nie udała, uległy 23:25.

Początek trzeciej odsłony przypominał poprzednią partię. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć większego niż dwupunktowe prowadzenia. Po drugiej przerwie technicznej Bułgarki, nie mając nic do stracenia, walczyły o każdą piłkę. To przyniosło pozytywne skutki, bowiem w grze na przewagi przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść (26:24). Słowenki, podrażnione porażką, zaczęły czwartego seta od prowadzenia 3:1. Jednak Bułgarki doprowadziły do remisu po 5. Gra się wyrównała. Dopiero w końcówce podopieczne Iwana Petkowa zaczęły stawiać szczelny blok i wyprowadzały skuteczne kontrataki, wygrały 25:18 i doprowadziły do tie-breaka. W piątej partii gra toczyła się pod dyktando Słowenek, które szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie. Bułgarki próbowały odrobić straty, ale tym razem ta sztuka im się nie udała. Gospodynie wygrały 15:12 i całe spotkanie 3:2. W piątek o godzinie 15 drugie spotkanie obu zespołów.

Słowenia – Bułgaria 3:2
(25:21, 25:23, 24:26, 18:25, 15:12)

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Od stanu po 13 swój styl gry narzucili Słoweńcy, którzy szybko zbudowali trzypunktową przewagę (17:14). Dwa czasy wykorzystał Michael Warm, rotował składem, Austriacy doprowadzili do remisu po 23. Jednak dwa ostatnie oczka zdobyli Słoweńcy. Z gospodarzy uszło powietrze. Podopieczni Luki Slabego od początku dyktowali warunki na parkiecie, z każdą kolejną akcją powiększali swoje prowadzenie (15:11, 17:12, 21:13). Słoweńcy grali dobrze w obronie i skutecznie w kontrataku, dlatego wygrali 25:15. Trzeci set był podobny do poprzedniego, od początku do końca ton grze nadawali podopieczni trenera Slabego, którzy stawiali szczelny blok. Do tego dorzucili mocną zagrywkę. Austriacy nie potrafili znaleźć recepty na skutecznych rywali i ostatecznie ulegli 16:25 i w całym spotkaniu 0:3. Jutro o 20.15 drugie spotkanie obu drużyn.

Austria – Słowenia 0:3
(23:25, 15:25, 16:25)

Austria: Wohlfahrtstätter (5), Postl (5), Zass (7), Berger (9), Thaller (1), Tröthann (8), Kroiss (libero) oraz Ringseis (1), Koraimann (2), Ertl, Blagojevic i Unterberger
Słowenia: Sket (13), Koncilja (6), Pokersnik (13), Ropret (2), Cebulj (15), Pavlovič (5), Kovačič (libero) oraz Mijatovic, Klobucar i Jereb