Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wielkie wzmocnienia w Czarnych Katowice

Wielkie wzmocnienia w Czarnych Katowice

fot. Tomasz Tadrała

Siatkówka na najwyższym poziomie w Katowicach - te słowa siatkarskie środowisko w stolicy Górnego Śląska powtarza od lat. Póki co ekstraklasowej drużyny w Katowicach nie będzie, ale mocarstwowe plany mają Czarni Katowice, którzy dokonali solidnych wzmocnień.

W minionym sezonie siatkarze TKKF-u Czarnych Katowice byli beniaminkiem na drugoligowych parkietach. W pierwszym sezonie w najniższej z lig ogólnopolskich udało im się zająć trzecie miejsce po rundzie zasadniczej sezonu i taką samą lokatę na zakończenie rozgrywek. W swojej grupie katowiczanie musieli uznać wyższość Warty Zawiercie, która pewnie awansowała do I ligi oraz ambitnego Volleya Rybnik, który z walki o miejsce na zapleczu ekstraklasy odpadł dopiero w turnieju półfinałowym.

W nadchodzących rozgrywkach siatkarze Czarnych Katowice najprawdopodobniej znów zagrają w II lidze. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ponieważ katowiczanie chcą skorzystać z kłopotów finansowych z jakimi boryka się TKS Tychy i odkupić miejsce w I lidze. O ile jeszcze kilkanaście dni temu pomysł ten był bardzo prawdopodobny, o tyle aktualnie działacze Czarnych podchodzą do tej kwestii z „chłodniejszą” głową i awans prawdopodobnie będą chcieli wywalczyć sportową drogą.

Możliwość zajęcia miejsca tyszan w I lidze nie zajęła katowickich działaczy w 100 procentach. Włodarze klubu z Górnego Śląska równolegle pracowali nad wzmocnieniami składu. Ich wzrok ponownie został skierowany w stronę Tychów, skąd udało się „wyciągnąć” dwójkę zawodników. Pierwszym z nabytków został doświadczony atakujący Marcin Kozioł. Były zawodnik m.in. Delecty Bydgoszcz i AZS-u Nysa ostatnie trzy sezon spędził w TKS-ie Nascon Tychy, z którym awansował do II, a później do I ligi. W minionym sezonie wraz z tyskim klubem utrzymał się na zapleczu ekstraklasy. Drugim siatkarzem, który dołączył do Czarnych z TKS-u, jest przyjmujący Rafał Sobański. 23-letni zawodnik w swojej karierze reprezentował barwy Ślepska Suwałki czy Trefla Gdańsk. Ofertę z Katowic wybrał również Maciej Naliwajko. Przyjmujący urodzony w 1990 roku przeniósł się na Śląsk ze Szczecina, gdzie zaliczył bardzo udany sezon, w którym miejscowe Morze Bałtyk dotarło aż do finału drugoligowych rozgrywek. Bardzo poważnym wzmocnieniem Czarnych będzie też Łukasz Jurkojć. 30-letni rozgrywający w ubiegłym sezonie był podstawowym zawodnikiem na swojej pozycji w beniaminku I ligi – Krispolu Września. Z wielkopolskim zespołem w debiutanckim sezonie na tym szczeblu rozgrywkowym zajął wysokie 7. miejsce. Działacze TKKF-u Czarnych zadbali również o defensywę. Kontrakt z klubem parafować ma bowiem Mateusz Januszewski, który występuje na pozycji libero. Januszewski w swojej karierze bronił barw m.in. Jokera Piła, a w ubiegłych rozgrywkach ubierał koszulkę GTPS-u Gorzów Wielkopolski. – Z Łukaszem Jurkojciem podpisaliśmy już umowę, tak samo sprawa ma się z Marcinem Koziołem. Z Rafałem Sobańskim jesteśmy już całkowicie dogadani i myślę, że już nic nie stanie na przeszkodzie, żeby podpisać ten kontrakt na dniach. Maciek Naliwajko również ofertę już przyjął i będzie składał podpis na umowie w najbliższych godzinach. Do tego grona trzeba doliczyć Mateusza Januszewskiego, który wcześniej grał w Gorzowie Wielkopolskim. On również jest już o krok od podpisania umowy – powiedział Strefie Siatkówki trener Czarnych, Przemysław Halapacz.W kręgu zainteresowań Czarnych jest także były gracz częstochowskiego Norwida, Bartłomiej Krulicki. Młody środkowy trenuje z katowiczanami, jednak jeszcze nie zdecydował o swojej przyszłości w tym klubie. W kadrze znajdzie się również miejsce dla kilku siatkarzy, którzy bronili barw Czarnych w ubiegłym sezonie. – Myślę, że już za niedługo będziemy ten skład domykać. Pozostały jeszcze finałowe rozmowy z częścią zawodników, z którymi współpracowaliśmy w zeszłym sezonie. Jesteśmy już na finiszu – dodał Halapacz.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved