Strona Główna > Aktualności > inne > W Elblągu zakończyły się rozgrywki grupowe

W Elblągu zakończyły się rozgrywki grupowe

We wtorek zakończyła się faza grupowa rozgrywanych w Elblągu mistrzostw świata w siatkówce na siedząco. Poznaliśmy zwycięzców grup oraz zespoły, które od środy w fazie kwalifikacyjnej powalczą o strefę medalową.

Zwycięzcą grupy A po zaciętym meczu z Polakami okazała się drużyna Chin. Azjaci pokonali nasz zespół 3:1 i mają już zapewnione miejsce w pierwszej ósemce turnieju. Na drugim miejscu w grupie uplasowała się reprezentacja Ukrainy, która rozbiła we wtorek w trzech setach Algierczyków (25:11, 25:8, 25:10). Po zwycięstwie 3:0 (25:7, 25:15, 25:18) nad Amerykanami w grupie B na pierwszym miejscu znalazła się reprezentacja Iranu. Natomiast z drugiej pozycji mogą cieszyć się Egipcjanie, którzy pokonali 3:0 (25:19, 25:15, 27:25) Irak, który w turnieju w Elblągu nie odniósł żadnego zwycięstwa i znajduje się na czwartym miejscu w tabeli. W grupie C faworyci całego turnieju nie zawiedli i bez straty seta zajęli pierwsze miejsce. Pokonali we wtorek 3:0 (25:19, 25:10, 28:26) Chorwatów, którzy zmagania grupowe zakończyli na 3. miejscu. Brazylijczycy dzięki gładkiemu zwycięstwu 3:0 (25:20, 25:11, 25:13) nad Kazachstanem zajęli drugą pozycję. Grupę D wygrała niepokonana w turnieju w Elblągu reprezentacja Rosji. Po zaciętym pojedynku Sborna pokonała 3:0 (25:20, 25:14, 25:20) trzecią w tabeli Holandię. Drugi zespół tej grupy, reprezentacja Niemiec, wygrał w ostatnim dniu zmagań grupowych 3:0 (25:4, 25:15, 25:22) z Maroko, które nie zdołało w Elblągu jeszcze wygrać żadnego seta.

W rozgrywkach kobiet w grupie A po trzy zwycięstwa w turnieju mają reprezentacje USA i Rosji. Amerykanki zdeklasowały we wtorek swoje rywalki z Finlandii 3:0 (25:9, 25:3, 25:13), a Rosjanki, również w trzech setach, pokonały Brytyjki (25:6, 25:13, 25:13). Niestety, kolejny mecz przegrały Polki, które uległy Słowenkom 3:0 (25:6, 25:17, 25:19). W grupie B z kompletem zwycięstw pozostają drużyny narodowe Chin oraz Holandii. Chinki rozegrały dziś bardzo ciekawy mecz z reprezentacją Brazylii, w którym pokazały swoją wyższość, wygrywając 3:0 (25:15, 25:18, 25:19). Holenderki nie pozwoliły Japonkom na pierwsze zwycięstwo w turnieju, rozbijając je w trzysetowym pojedynku (25:13, 25:9, 25:17). Ukrainki, które zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli, pokonały swoje rywalki z Niemiec bez straty seta (25:12, 25:18, 25:11).