Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trwa przebudowa Kęczanina Kęty

Trwa przebudowa Kęczanina Kęty

fot. archiwum

Niektóre pierwszoligowe drużyny niemal skompletowały już składy. W nieco innej sytuacji jest Kęczanin Kęty, który kilka dni temu oficjalnie dowiedział się, że nadal będzie grał na zapleczu elity. Teraz przed jego działaczami gorący okres budowy budżetu i składu.

Przypomnijmy, że miniony sezon nie był zbyt udany dla Kęczanina, który po porażce w play-out z Avią Świdnik pożegnał się z I ligą. Jednak rozszerzenie tego szczebla rozgrywek oraz znalezienie się Cuprum Mundo Lubin i MKS-u Banimexu Będzin w PlusLidze spowodowały, że zespół znad Soły został przywrócony do grona pierwszoligowców. – Nie ukrywam, że liczyliśmy na rozszerzenie PlusLigi, dzięki czemu otrzymaliśmy szansę gry w I lidze – powiedział Marek Błasiak. – Po sezonie wielkich niepowodzeń, w którym ponieśliśmy nie tylko porażkę sportową, ale mieliśmy także olbrzymie kłopoty zdrowotne, liczyliśmy, że zła passa w końcu się odwróci i uśmiechnie się do nas szczęście. Nie ma co ukrywać, że przy możliwości transmisji telewizyjnych z meczów I ligi, gra w niej jest sporym prestiżem – dodał.

Jednak na razie z Kęczanina jedynie odchodzą zawodnicy. Kacper Popik i Paweł Pietraszko wybrali ofertę wicemistrza I ligi, Marcin Kantor przeniósł się do beniaminka z Zawiercia, a Mateusz Zarankiewicz zagra w Stali AZS PWSZ Nysa. Na pewno w ekipie z Kęt w przyszłym sezonie nie wystąpią również – Dariusz Kubica oraz Piotr Janiak. Jest już dosyć późno, więc część zawodników znalazła już nowych pracodawców. My teraz staramy się nadrobić stracony czas. Intensyfikujemy swoje działania w kierunku budowy budżetu na przyszły sezon, a jednocześnie prowadzimy rozmowy, by skompletować skład drużyny – zakończył Błasiak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved