Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sałyga przenosi się do łódzkiego beniaminka

Sałyga przenosi się do łódzkiego beniaminka

fot. archiwum

Joanna Sałyga, która ostatnie sezony spędziła w warszawskiej Sparcie, będzie trzecią nową zawodniczką beniaminka I ligi kobiet, ŁKS-u Commercecon Łódź. To nie koniec wzmocnień łódzkiego zespołu, który chce zadomowić się w I lidze.

Działacze łódzkiego klubu po wywalczeniu awansu zapowiadali, że w zespole nie będzie rewolucji, ale konieczne są wzmocnienia na kluczowych pozycjach. Już sześć zawodniczek ze składu ŁKS-u, który wywalczył awans do I ligi, uzgodniło warunki nowych umów, blisko tego są kolejne. Niedawno informowaliśmy, że umowy z ŁKS-em Commercecon Łódź podpisały libero Izabella Szyjka z MOS-u Wola Warszawa oraz przyjmująca Małgorzata Ślęzak z AZS-u KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Kolejną nową zawodniczką w składzie łódzkiego beniaminka będzie Joanna Sałyga.

19-letnia środkowa bloku pochodzi z Aleksandrowa Łódzkiego i jest wychowanką tamtejszego UKS-u Czwórki. W wieku kadetki przeniosła się do Warszawy, gdzie reprezentowała barwy Sparty zarówno w rozgrywkach młodzieżowych, jak i w I lidze. W sezonie 2012/2013 wraz ze swoim zespołem zajęła 4. miejsce w mistrzostwach Polski juniorek, w minionym sezonie miała spory wkład w utrzymanie drużyny w gronie pierwszoligowców. Związana z łódzką siatkówką zawodniczka wraca teraz ze stolicy i od przyszłego sezonu ma być ważnym elementem składu pierwszoligowego ŁKS-u Commercecon Łódź. Jej atutem są bardzo dobre warunki fizyczne (189 cm wzrostu) oraz młody wiek i ambicja.

źródło: siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved