Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kinga Hatala: Nigdy nie boję się czystej, sportowej rywalizacji

Kinga Hatala: Nigdy nie boję się czystej, sportowej rywalizacji

fot. ks.murowana-goslina.net

- Myślę, że pomimo swojego wieku jestem w stanie jeszcze bardzo dużo się nauczyć. Chciałabym ciągle iść do przodu i się rozwijać, wierzę, że w Muszynie będzie ku temu okazja - przyznała Kinga Hatala, nowa atakująca ekipy z Muszyny.

24 wygrane, 0 porażek w sezonie – to robi wrażenie. Czy wraz z upływem sezonu czułyście rosnącą presję?
Kinga Hatala:Z każdym wygranym meczem rósł nasz apetyt na wygranie ligi z przysłowiowym przytupem. Naszym celem był awans i plan ten udało się wykonać. Myślę, że jeśli była presja, to tylko z zewnątrz, na szczęście udało się i ją pokonać.

Kolejny sezon występowałaś w drużynie, która miała liczyć się w walce o czołowe pozycje, ale awans udało ci się wywalczyć dopiero po raz pierwszy. Co takiego miało KSZO, czego brakło UEK Kraków czy KS-owi Murowana Goślina?
– Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Liga co roku się zmienia. Czasem jest tak, że akurat jedna drużyna potrafi zbudować zespół, który świetnie się rozumie i to również przekłada się na boisko. Czasem jednak mimo szczerych chęci i ambicji wynik nie przychodzi – taki właśnie jest sport.

W minionych latach „przepisem na awans” było ściągnięcie gwiazd z ekstraklasy. W tym sezonie w waszej drużynie nie było nikogo takiego. Wasza siła wynikała z wyrównanego składu, a może rzeczywiście poziom ligi spadł?
– Jako zawodniczce ciężko mi ocenić ligę na przestrzeni kilku sezonów. Ściąganie gwiazd na pewno jest jakimś sposobem na awans, natomiast fajnie, że udowodniłyśmy, że nie jedynym.Trener Dariusz Parkitny powiedział, że miałaś wielkiego pecha, że o miejsce w wyjściowej szóstce musiałaś walczyć z Katarzyną Brojek, bo w takiej formie w jakiej była w tym sezonie, mało kto był w stanie wygrać z nią tę rywalizację. A jak ty ocenisz ten sezon?
– Nigdy nie boję się czystej, sportowej rywalizacji. To tylko może działać na korzyść i podnoszenie swojego poziomu. Cieszę się, że moja trzecia próba awansu zakończyła się sukcesem – do trzech razy sztuka (śmiech).

W tym samym wywiadzie trener Parkitny wspomniał, że podczas treningów prezentujesz się świetnie, ale podczas meczów bywało różnie. Z czego to wynikało?
– Fajnie wiedzieć, że trener jednak doceniał mój potencjał. Myślę, że wynikało to z tego, że miałam mało okazji do zaprezentowania się w meczu w dłuższym okresie gry.

Po wywalczonym awansie odchodzisz do Muszyny. Co zdecydowało o wyborze tej drużyny?
– Myślę, że pomimo swojego wieku jestem w stanie jeszcze bardzo dużo się nauczyć. Muszyna jest bardzo solidnym klubem, który wielokrotnie walczył o czołowe miejsca w lidze. Chciałabym ciągle iść do przodu i się rozwijać, wierzę, że w Muszynie będzie ku temu okazja.

O miejsce w wyjściowym składzie będziesz rywalizować z Katie Carter. Miałaś okazję oglądać jej grę?
– Katie jest doświadczoną zawodniczką o bardzo dobrych parametrach fizycznych. Niestety nie widziałam jej w akcji, natomiast wiem, że ciężką pracą na treningu mogę dostać szansę na grę.

To będzie twój debiut w ekstraklasie. Jakie są twoje oczekiwania?
– Chyba najtrudniejsza będzie zmiana piłek. Nie miałam jeszcze okazji grać w ORLEN Lidze, więc poza epizodami w Pucharze Polski, nie trenowałam nigdy Mikasami. Liczę na to, że szybko się przyzwyczaję, a trenując z lepszymi zawodniczkami, szybko będę szła do przodu i ta różnica między nami będzie coraz mniej widoczna.

Kilka dni temu poznaliśmy skład na najbliższy sezon. Jak ocenisz potencjał swojej drużyny?
– Klub dokonał kilku roszad w składzie. Myślę, że trener dobrze wiedział co robi, zatrudniając zawodniczki i będziemy walczyć o jak najwyższe cele.

W tym roku ORLEN Liga będzie zamknięta i powiększona. Jak oceniasz tą decyzję?
– Zamknięcie ligi daje na pewno jakiś komfort, związany z tym, że nie można spaść. Powoływanie spółek ma zabezpieczyć finansowo zawodniczki, co na pewno daje spokojną głowę. Mam nadzieję, że będzie to dobry krok w dłuższej perspektywie czasu.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved