Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Gabriela Jasińska: Każde sukcesy przydadzą się żeńskiej siatkówce

Gabriela Jasińska: Każde sukcesy przydadzą się żeńskiej siatkówce

fot. orlenliga.pl

- Każda z nas ma wielką motywację i chciałaby grać w każdym meczu. Są to dla nas bardzo ważne spotkania, z których musimy czerpać jak najwięcej - mówi młoda rozgrywająca, Gabriela Jasińska, która dostała szansę kierowania grą reprezentacji w meczach LE.

Za wami dwa wyjazdowe mecze z reprezentacją Hiszpanii. W obu odniosłyście zwycięstwa. Jak podsumowałabyś te pojedynki?

Gabriela Jasińska: Cieszę się, że nasze pierwsze mecze w nowym składzie były zwycięskie. Wbrew pozorom pojedynki te nie były takie łatwe, bo po przeciwnej stronie siatki znajdowały się waleczne zawodniczki w polu obrony, a to utrudniało nam znacznie grę w ataku. Wiadomo, że jako „świeży” skład mamy jeszcze do poprawienia wiele rzeczy i musimy się ze sobą zgrać, ale na kolejne mecze jestem nastawiona pozytywnie.Z czego twoim zdaniem wynikało to, że gra polskiej reprezentacji była niestabilna? Potrafiłyście przecież przegrać seta, by w kolejnym wręcz rozgromić przeciwniczki…

– Myślę, że nasza niestabilna gra głównie wynikała z tego, że do końca jeszcze się nie znamy „boiskowo”, a poza tym Hiszpanki miały momenty, w których podrywały się do walki, co powodowało, że czasami przy naszej większej przewadze mogła umknąć nam pełna koncentracja, a za tym seria punktów oddana rywalkom.

Na razie Polska nie poniosła jeszcze porażki w Lidze Europejskiej. Może nie są to najmocniej obsadzone rozgrywki, ale chyba żeńskiej kadrze nawet sukces w LE bardzo się przyda po ostatnich nieudanych występach?

– Każde, nawet najmniejsze sukcesy przydadzą się żeńskiej siatkówce w naszym kraju. Byłby to malutki krok do tego, aby odbudować naszą reprezentację i sprawić, aby Polska mogła powrócić do walki o najwyższe cele w każdych większych rozgrywkach międzynarodowych.

A twoim zdaniem ogólnie dobrze się stało, że Polska została zgłoszona do Ligi Europejskiej, w której młode zawodniczki mają możliwość ogrywania się na europejskiej arenie?

– Według mnie był to bardzo dobry pomysł, aby zgłosić Polskę do Ligi Europejskiej, ponieważ każdy mecz rozegrany przez każdą z nas to zbieranie nowego doświadczenia, które może się przydać w przyszłości, a nawet w najbliższym czasie, aby zająć miejsca tych starszych, bardziej doświadczonych zawodniczek w Polskich ligach, a także wkrótce w podstawowej kadrze narodowej.

Szeroka kadra na LE jest mieszanką rutyny z młodością. Czy twoim zdaniem ty, jako młoda zawodniczka, jesteś w stanie dużo nauczyć się od bardziej doświadczonych koleżanek?

– My jako młode zawodniczki jesteśmy w stanie bardzo dużo nauczyć się od doświadczonych koleżanek poprzez obserwowanie ich zachowania na boisku, a także trenowanie wraz z nimi. Wszystko to sprawia, że chcemy im dorównać, czyli przy ciężkiej pracy nasz poziom grania z dnia na dzień choć trochę się podwyższa.

Otrzymałaś szansę gry w seniorskiej reprezentacji w obu meczach z Hiszpankami. Tym występom towarzyszyły jakieś dodatkowe emocje?

– Każdemu meczowi towarzyszą różne emocje oraz pojawia się stres, jednak staram się, aby przełożyć to wszystko na pozytywną energię i wielką chęć do gry oraz zwycięstwa. Jest to trudne dla każdego zawodnika, ale jak ma się wsparcie drużyny, to jest o wiele łatwiej odrzucić te negatywne emocje.

Liczysz na to, że w kolejnych weekendach również otrzymasz szansę gry w Lidze Europejskiej?

– Każda z nas ma wielką motywację i chciałaby grać w każdym meczu. Są to dla nas bardzo ważne spotkania, z których musimy czerpać jak najwięcej wiedzy siatkarskiej i umiejętności. Liczę na to, że otrzymam jeszcze szansę gry w Lidze Europejskiej, aby móc się bardziej rozwijać sportowo, a jeśli już dostanę taką szansę, to na pewno postaram się ją jak najlepiej wykorzystać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved