Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dni Placiego w reprezentacji Bułgarii są policzone – jest jego następca

Dni Placiego w reprezentacji Bułgarii są policzone – jest jego następca

fot. FIVB

Na przestrzeni ostatnich tygodni nie milkną spekulacje dotyczące zmiany szkoleniowca reprezentacji Bułgarii. Po kolejnych potknięciach Bułgarów w rozgrywkach LŚ coraz częściej mówi się o rozstaniu z Camillo Placim, w roli nowego trenera widzi się Martina Stoewa.

O ile o roszadach planowanych przez Bułgarską Federację Siatkówki mówiło się od jakiegoś czasu, to wciąż doniesienia opierały się jedynie na spekulacjach. Jak informują bułgarskie media, cierpliwość władz federacji już się skończyła. Ostatnie wyniki Bułgarów w zmaganiach Ligi Światowej, tzn. sześć porażek z rzędu i ostatnie, czwarte miejsce, niemal przekreślające szanse zespołu na awans do turnieju finałowego, to wyniki tak złe, jakich reprezentacja Bułgarii w zmaganiach popularnej „światówki” nie miała nigdy. Czas rozliczeń wyników zespołu ma przyjść po zakończeniu przygody Bułgarów w rozgrywkach Ligi Światowej, kiedy to władze federacji planują spotkać się z trenerem. Camillo Placi ma wówczas skomentować i wyjaśnić słabe wyniki zespołu.

Jak informują bułgarskie media, dni Placiego w kadrze Bułgarów są już jednak policzone i jeszcze przed mistrzostwami świata zespół ma mieć nowego trenera. Przez długi czas niemal murowanym kandydatem na następcę Placiego był Plamen Konstantinow, mający za sobą doświadczenie pracy w Superlidze czy też brązowy medal mistrzostw Turcji. Była to kolejna przymiarka Konstaninowa do reprezentacji Bułgarii i kolejna, która nie doczeka się finalizacji. Według sportal.bg Bułgarzy chętniej w tej roli widzieliby trenera z bogatszym doświadczeniem. Te warunki spełnia idealnie Martin Stoew, szkoleniowiec, który był już trenerem Bułgarów w latach 2005-2008 oraz w 2012 roku, prowadząc zespół na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. To właśnie Stoew był autorem największych sukcesów reprezentacji Bułgarii, prowadzony przez niego zespół w 2005 roku znalazł się tuż poza podium Ligi Światowej (4. miejsce), rok później sięgnął po brąz podczas mistrzostw świata (2006 r.), a następnie zajął miejsce na najniższym stopniu podium Pucharu Świata (2007 r.).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved