Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zawisza już w komplecie

Zawisza już w komplecie

fot. archiwum

- Chcieliśmy wzmocnić zespół, aby zwiększyć jego skuteczność gry. Myślę, że nam się to udało. Dokonaliśmy dużych wzmocnień praktycznie na każdej pozycji - powiedział szkoleniowiec MLKS-u Roltexu Zawiszy Sulechów, Marek Mierzwiński.

Pierwszoligowe kluby powoli kompletują składy na nadchodzący sezon. Sulechowski Zawisza jest jednym z pierwszych zespołów I ligi, który już skompletował drużynę. W Sulechowie pojawiło się kilka nowych zawodniczek. Na rozegranie ściągnięto doświadczoną Martę Szymańską, która miała już okazję współpracować z trenerem Mierzwińskim w Piaście Szczecin. Nową przyjmującą Zawiszy została Anna Sołodkowicz, a na ataku zagra Żaneta Baran. Wzmocnieniem środka powinno być przyjście do lubuskiego klubu Natalii Perlińskiej oraz Kateriny Osadchuk. Szczególnie ta ostatnia może być sporym urozmaiceniem rozgrywek zaplecza ORLEN Ligi. – Jest ona sporą niewiadomą. Troszkę zaryzykowaliśmy, ale mam nadzieję, że to ryzyko nam się opłaci, bo jest ona obdarzona bardzo dobrymi warunkami fizycznymi – podkreślił Marek Mierzwiński.

Trzon Zawiszy został zachowany, co powinno ułatwić pracę szkoleniowcowi w nadchodzących rozgrywkach. – Nie chciałem robić rewolucji, a budować drużynę sukcesywnie, bo zawsze traci się sporo czasu, aby zgrać zespół, a tylko zgrana ekipa może celować w wysokie lokaty – podkreślił Mierzwiński. – Chcieliśmy wzmocnić zespół, aby zwiększyć jego skuteczność gry. Myślę, że nam się to udało. Dokonaliśmy dużych wzmocnień praktycznie na każdej pozycji – dodał.

Poszerzenie i zamknięcie ORLEN Ligi spowodowało, że nieco może obniżyć się poziom jej zaplecza. Pozostaje też na razie otwarte pytanie – o co obecnie będą rywalizowały kluby I ligi? – Nie chciałbym, abyśmy grali o nic. Bo taka rywalizacja w I lidze straci sens. Wiadomo, że zajęcie pierwszego miejsca wcale nie musi premiować grą w ekstraklasie. Wystarczy zająć trzecie czy czwarte miejsce i wykazać się dobrą organizacją i finansami klubu, a na tej podstawie grać w elicie – powiedział Mierzwiński. – Mam nadzieje, że w przyszłości uda nam się wejść do ORLEN Ligi. Liczę na to, że struktury klubu znacząco się poprawią i uda nam się pozyskać dodatkowego dużego sponsora. Wówczas też moglibyśmy myśleć o grze w ekstraklasie. Ale do tego jeszcze daleka droga. Na razie skupiamy się na przyszłym sezonie, w którym chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i zająć jak najwyższe miejsce – podsumował.Skład Zawiszy na sezon 2014/2015:

Rozgrywające: Katarzyna Wawrzyniak, Marta Szymańska
Środkowe: Ewa Kwiatkowska, Katarina Osadchuk, Natalia Perlińska, Aleksandra Cygan
Przyjmujące: Agata Skiba, Kamila Witkowska, Marta Wellna, Anna Sołodkowicz, Wiktoria Broś
Atakujące: Katarzyna Bury, Żaneta Baran
Libero: Żaneta Rzepnikowska

Sztab szkoleniowy:

Mariusz Wiktorowicz – dyrektor sportowy
Marek Mierzwiński – pierwszy trener
Jarosław Łukaszkiewicz – drugi trener
Łukasz Marciniak – fizjoterapeuta/statystyk

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved