Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > W PTPS-ie Piła przyjęcie skompletowane

W PTPS-ie Piła przyjęcie skompletowane

fot. archiwum

Klub z Piły, podobnie jak inne, szykuje się do nowego sezonu, a do grona przyjmujących PTPS-u dołączyła właśnie trzecia i ostatnia grająca na tej pozycji zawodniczka, Veronik Skorupka. To piata nowa siatkarka w ekipie pilskiej Nafty.

Veronik Skorupka to urodzona w Polsce 26-letnia przyjmująca, która od początku swojej kariery siatkarskiej, czyli od 2003 roku, grała w niemieckich klubach. Jej pierwszym klubem był TSG Bergedorf, gdzie spędziła jeden sezon. Następnie przeniosła się do Hamburga. W 2006 roku wystąpiła w pierwszej Bundeslidze razem z WIWA Hamburg. Kolejnymi klubami przyjmującej były VT Aurubis (2010-2012), KSC Berlin (2012-2013) – I Bundesliga, a ostatni sezon spędziła w VC Wiesbaden.

Veronik Skorupka jest bardzo szybką i skoczną zawodniczką. W przeszłości często występowała na boiskach plażowych, stąd duża waleczność w obronie i spory wachlarz umiejętności. Dużym atutem tej siatkarki jest lewa ręka. Opcjonalnie Veronik może też grać jako atakująca.

Nowa przyjmująca pilskiej drużyny jest bardzo zadowolona, że kolejnym krokiem w jej karierze będzie ORLEN Liga, gdzie zamierza ciężko pracować, aby pokazać się z jak najlepszej strony.źródło: ptps.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved